Բակո Սահակյանը շնորհավորել է երեխաներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
«Սիրելի՛ երեխաներ,
Թանկագի՛ն ծնողներ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Երեխաները մեր հարստությունն են, մեր ուրախությունն ու մեր ապագան: Նրանց աշխարհ գալու պահից ամբողջովին փոխվում է մեր կյանքը, ստանում նոր իմաստ ու խորհուրդ: Եվ այդ պահից էլ մենք պատասխանատու ենք նրանց առողջության, կրթության ու դաստիարակության համար:
Արցախի իշխանություններն անում են հնարավորը, որպեսզի մեր երեխաները ապրեն խաղաղ, ապահով ու բարեկեցիկ երկրում, լինեն առողջ, երջանիկ, ուրախ ու անհոգ: Այդ նպատակին են ուղղված այն բազմապիսի ծրագրերը, որ իրականացվում են ամեն տարի մեր հանրապետությունում:
Ցավոք, ապրիլյան քառօրյա պատերազմն իր անջնջելի հետքը թողեց նաեւ Արցախի փոքրիկ բնակիչների հիշողության մեջ: Յուրաքանչյուրիս պարտքն է անել մեզնից կախված ամեն ինչ, որպեսզի մեր երեխաների շուրթերին լինեն միայն ծիծաղ ու ժպիտ, երգ ու խնդություն, նրանց կյանքը լցված լինի ամենավառ գույներով ու երանգներով:
Թանկագի՛ն փոքրիկներ,
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ այս հրաշալի տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում կապույտ ու անամպ երկինք, կանաչ ու հարթ ճանապարհ եւ մեծագույն հաջողություններ ձեր ամբողջ կյանքի ընթացքում»:

Бако Саакян поздравил детей
1 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Международного дня защиты детей.
"Дорогие дети!
Дорогие родители!
От имени властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю вас с Международным днем защиты детей!
Дети - наше богатство, наша радость и наше будущее. С момента их появления на свет полностью меняется наша жизнь. Она получает новый смысл. И с этого момента мы ответственны за их здоровье, образование и воспитание.
Власти Арцаха делают все возможное, чтобы наши дети жили в мирной, обеспеченной и процветающей стране, были здоровы, счастливы, радостны и беспечны. Этой цели служат многочисленные программы, которые осуществляются в нашей республике каждый год.
К сожалению, четырехдневная апрельская война оставила свой неизгладимый след и в памяти маленьких жителей Арцаха. Долг каждого из нас сделать все от нас зависящее, чтобы на устах наших детей были только улыбка и смех, песня и радость, а их жизнь была наполнена самими яркими красками и оттенками.
Дорогие дети!
Вновь поздравляю всех вас с этим прекрасным праздником и желаю голубого и безоблачного неба, зеленой и ровной дороги и больших успехов на всем протяжении вашей жизни!"