«Ժառանգությունը» Ազգային ժողովում հյուրընկալել է ուսանողներին
Այսօր «Ժառանգություն» խորհրդարանական խմբակցությունը ՀՀ Ազգային Ժողովում հյուրընկալեց տարբեր բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների 30-ից ավել ուսանողների:
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորները համառոտ ներկայացրին ԱԺ-ում իրենց գործունեության վերաբերյալ յուրօրինակ հաշվետվություն եւ պատասխանեցին երիտասարդներին հուզող տարբեր հարցերի, որոնք առնչվում էին քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական, քաղաքացիական եւ այլ խնդիրներին:
Հանդիպման ընթացքում տեղի ունեցավ աշխույժ քննարկում: Ուսանողների հարցերը հիմնականում ուղղված էին կուսակցության հիմնադիր առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, որոնք վերաբերում էին արտագաղթին, քաղաքական եւ ազգային փոքրամասնություններին, արտաքին եւ ներքին քաղաքականությանը, ինչպես նաեւ` խորհրդարանական գործունեությանը, այդ թվում «Ժառանգության» ներկայացրած օրենսդրական նախագծերին:
«Ժառանգություն» կուսակցության մամլո ծառայությունը տեղեկացնում է, որ հանդիպման մասնակիցները հույս հայտնեցին, որ նմանօրինակ քննարկումները շարունակական կլինեն, որի արդյունքում հնարավորություն կընձեռնվի էապես մեծացնել երիտասարդների ներգրավվածության աստիճանը քաղաքական գործընթացներին:

Раффи Ованнисян и депутаты “Наследия” в Национальном собрании встретились с представителями молодежи
Сегодня парламентская фракция партии “Наследие” встретилась в Национальном Собрании с более чем 30 студентами из различных ВУЗ-ов Армении.
Депутаты фракции представили студентам своеобразный отчет о своей деятельности, а также ответили на волнующие их вопросы политического, социально-экономического и гражданского характера. По ходу встречи развернулась активная дискуссия. Основная часть вопросов касалась лидера партии “Наследие” Раффи Ованнисяна, эмиграции, политических и национальных меньшинств, внутренней и внешней политики, а также парламентской деятельности, представленных “Наследием” законодательных инициатив.
Участники встречи выразили надежду, что подобные обсуждения будут носить регулярный характер, что позволит молодежи принимать более активное участие в политических процессах страны.