Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին՝ Նիս քաղաքում տեղի ունեցած ոճրագործության կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Խորապես ցնցված եմ երեկ երեկոյան Նիսում տեղի ունեցած սարսափելի ոճրագործության լուրից, որին զոհ դարձան տասնյակ անմեղ մարդիկ: Վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում Ֆրանսիան բարբարոսական գործողությունների թիրախ է դառնում արդեն երրորդ անգամ: Դրանք հարված են ոչ միայն Ֆրանսիային, այլև ողջ մարդկությանը: Սա նաև ազդակ է ավելի վճռականորեն համախմբելու մեր բոլորի ջանքերը միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարում:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Ֆրանսիայի կառավարությանը, զոհվածների հարազատներին Ձեր երկրին պատուհասած ողբերգության կապակցությամբ և վստահեցնում, որ վշտի այս ծանր պահին Հայաստանը և հայ ժողովուրդը կանգնած են բարեկամ Ֆրանսիայի կողքին»,- ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում»:

President Serzh Sargsyan of Armenia has sent the following letter of condolence to the President of the French Republic François Hollande on the carnage which took place in Nice yesterday.
“I am deeply shocked by the news on the horrendous tragedy which took place last night in Nice and claimed the lives of dozens of innocent people. During last eighteen months, France has for the third time become a target for barbaric acts. They have cast blow not only on France but on the entire human kind. This is also a signal for us to unite more resolutely in our fight against the international terrorism.
I express my deepest condolences to you, the Government of France, and families of the victims on the occasion of the dreadful tragedy which overwhelmed your country and assure you that at the difficult time of grief Armenia and the Armenian people stand by the friendly France."