«Հիմնադիր խորհրդարան»-ի քարտուղարության անդամ, ԱՍԱԼԱ-ի նախկին անդամ Ալեք Ենիգոմշյանը «Հետք»-ի հետ զրույցում պատմում է հուլիսի 17-ին իշխանությունների, «Սասնա Ծռեր» խմբավորման և Ժիրայր Սեֆիլյանի միջև սկսված բանակցությունների մասին:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 17-ի լուսադեմին` 05:30-ի սահմաններում, «Սասնա Ծռեր» խմբավորումը գրավել է ոստիկանության ՊՊԾ գունդը Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանում: Խմբավորման պահանջը Սերժ Սարգսյանի հրաժարականն է, իսկ իշխանությունների հետ բանակցություններին մասնակցելու համար պահանջում են հունիսի 20-ին ձերբակալված Ժիրայր Սեֆիլյանի ազատ արձակումը:

Член секретарита “Учредительного парламента”, бывший член АСАЛА Алек Енигомшян в беседе с Hetq.am рассказал о начавшихся 17 июля переговорах между властями, членами группы “Сасна Црер” и Жирайром Сефиляном.
Напомним, что на рассчете 17 июля, около 05:30, группа “Сасна Црер” захватила полк патрульно-постовой службы полиции в столичном административном округе Эребуни. Группа требовала отставки Сержа Саргсяна, а также освобождения арестованного 20 июня Жирайра Сефиляна для его участия в переговорах с властями.