«Արտ լաբորատորիա» խմբի անդամ Արթուր Պետրոսյանին մեքենայով տարել են անհայտ ուղղությամբ
Հուլիսի 20-ին՝ ժամը 00:12-ին անհայտ անձիք Տիգրան Մեծ պողոտայից «Արտ լաբորատորիա» արվեստագետների խմբի անդամ Արթուր Պետրոսյանին եւ նրա հետ զբոսնող մեկ անձի ուժով մտցրել են մեքենայի մեջ եւ տարել անհայտ ուղղությամբ։ Արթուրի ընկերները չեն կարողանում պարզել, թե որտեղ են տարել տղաներին։ Մեզ չհաջողվեց ոստիկանության թեժ գծի միջոցով ստանալ տեղեկություն այն մասին, թե արդյոք քաղաքացիներին տարել են ոստիկանության բաժանմունք:
Նարեկ Սարգսյանը «Հետք»-ին է տրամադրել տեսանյութ, որտեղ երևում է մեքենայի պետհամարանիշը՝ 34 UP 673։
12:33 Քիչ առաջ Դավիթ Ստեփանյանը Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում գրեց, որ «Արթուր Պետրոսյանը տանն է՝ նորմալ վիճակում․ բռնության չի ենթարկվել»։

Члена группы “Арт-лаборатория” Артура Петросяна увезли в неизвестном направлении
В 00:12 20 июля на проспекте Тигран Мец неизвестные насильно усадили в автомобиль члена группа “Арт-лаборатория” Артура Петросяна и прогуливавшегося с ним еще одного человека и увезли в неизвестном направлении. Друзья Артура не могут выяснить, куда их увезли. Нам не удалось получить по “горячей линии” полиции сведения о том, доставлены ли эти граждане в полицейское отделение.
Нарек Саркисян предоставил Hetq.am видеоматериал, в котором виден автомобиль с госномером 34 UP 673.
12:33 Только что Давид Степанян написал на своей странице в Фейсбуке, что “Артур Петросян находится дома в нормальном состоянии. Насилию не подвергался”.