34 ժամ է՝ «Սասնա ծռեր» խմբին զրկել են էլեկտրական հոսանքից, սննդից և բժշկական ծառայությունից, գիշերվանից՝ նաև հեռախոսակապից
34 ժամ է՝ «Սասնա ծռեր» խմբին զրկել են էլեկտրական հոսանքից, սննդից և բժշկական ծառայությունից, գիշերվանից սկսած նաև՝ հեռախոսակապից: Այս մասին րոպեներ առաջ հայտարարեց «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ, «ԱՍԱԼԱ»-ի մարտիկ Ալեք Ենիգոմշյանը՝ Խորենացի փողոցում տեղի ունեցող ասուլիսի ընթացքում:
Սա, Ալեք Ենիգոմշյանի խոսքով, իշխանությունների կողմից սրացման տանելու քայլեր են: Ենիգոմշյանը նշեց, որ մի կողմից վարչախումբը հայտարում է իրավիճակը չսրելու մասին, սակայն մյուս կողմից իշխանությունները սրացման քայլերի են գնում:
Ալեք Ենիգոմշյանը հայտարարեց, որ երեկ գիշերվանից վարչախումբը գնում է սրացման նաև անվտանգության առումով. փորձ է արվել մոտենալ ՊՊԾ գնդի տարածքին և քանդել պատը: Այս փաստը հաստատել են նաև շրջանի բնակիչները: Բացի դրանից, ցածր բարձրության վրա ուղղաթիռ է թռչել ՊՊԾ գնդի տարածքի վրայից:
«Այս ամենը ցույց է տալիս, որ իշխանությունները հակված չեն հանգիստ մթնոլորտում շարունակել բանակցությունները տղաների հետ»,-հայտարարեց Ալեք Ենիգոմշյանը:

Группа “Сасна црер” уже 34 час лишена электроэнергии, питания и медицинской помощи, а с ночи – также телефонной связи
Уже 34 часа группа “Сасна црер” лишена электроэнергии, питания и медицинской помощи, а с ночи – также телефонной связи. Об этом несколько минут назад сообщил член “Учредительного парламента”, боец АСАЛА Алек Енигомшян в ходе пресс-конференции на улице Хоренаци.
По его словам, эти шаги властей направлены на обострение ситуации. Режим с одной стороны заявляет о нежелании обострять ситуацию, а с другой – предпринимает противоположные шаги, сказал Енигомшян.
Он также сообщил, что вчера ночью была также предпринята попытка приблизиться к территории полка Патрульно-полковой службы и снести стену. Этот факт подтвердили ти жители соседних домов. Кроме того, над территорией ППС на низкой высоте летал вертолет.
“Все это показывает, что власти не намерены продолжать переговоры с членами группы в спокойной обстановке”,- заявил Алек Енигомшян.