Արցախի սահմանին նկատվել են անօդաչու թռչող սարքեր
Հուլիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ադրբեջանական կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 14 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 100 կրակոց:
Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, շփման գծի հարավային ուղղությամբ արձանագրվել են նաև հակառակորդի հետախուզական անօդաչու թռչող սարքերի թռիչքներ:
«Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադիր հետևել են առաջնագծում տեղ գտնող զարգացումներին և համապատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում»,,- գրված է ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

На границе Арцаха были замечены беспилотники
В ночь с 26 на 27 июля режим перемирия на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск был нарушен азербайджанской стороной 14 раз. Противник применил стрелковое оружие различного калибра. Кроме того, на южном направлении линии соприкосновения были замечены разведывательные беспилотники противника.
“Передовые подразделения Армии обороны внимательно следили за процессами на передовой и прибегли к соответствующим действиям только в случае крайней необходимости”,- говорится в сообщении Минобороны НКР.