Ձերբակալվել է Հիմնադիր խորհրդարանի անդամ Արմեն Միքայելյանը
Այս գիշեր՝ հուլիսի 27-ին, ժամը 2-ի սահմաններում Հիմնադիր խորհրդարանի անդամ Արմեն Միքայելյանը Խորենացի փողոցից ընտանիքի հետ տուն վերադառնալիս ձերբակալվել է։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հիմնադիր խորհրդարանը:
Ըստ հաղորդագրության՝ նրա ճանապարհը փակել են երկու սև մեքենաներ, որոնցից դուրս են եկել մոտ 8-10 քաղաքացիական հագուստով անհայտ անձիք, հարձակվել Միքայելյանի վրա և բռնի ուժ կիրառելով առևանգել նրան՝ նստեցնելով մեքենան և տանելով անհայտ ուղղությամբ։
Առավոտյան ժամը 6-ին Արմեն Միքայելյանը զանգահարել է կնոջը և տեղեկացրել, որ գտնվում է Ոստիկանության Մալաթիայի բաժանմունքում։ Այնուհետև նրան տեղափոխել են Էրեբունու ՁՊՎ։ Կինը հանդիպել է նրան առավոտյան ժամը 11-ի սահմաններում։ Արմենը տեղեկացրել է, որ գիշերը առևանգելիս նրան ձեռնաշղթաներ են հագցրել և գրպանը զենք են գցել՝ հակառակ իր կամքին։
Արմեն Միքայելյանի կինը Հիմնադիր խորհրդարանին տեղեկացրել է, որ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 235 հոդվածով:

Задержан член “Учредительного парламента” Армен Микаелян
Около двух часов ночи 27 июля был задержан член Учредительного парламента Армен Микаелян. Он вместе с семьей возвращался с улицы Хоренаци домой, когда путь ему перекрыли две черные машины. Из которых вышли 8-10 человек в гражданской одежде, которые набросились на Микаеляна и, применив силу, усадили в машину и увезли в неизвестном направлении.
Об этом сообщает “Учредительный парламент”.
В 6 часов утра Армен Микаелян позвонил жене и сообщил, что находится в отделении полиции столичного округа Малатия. После этого его перевели в отделение округа Эребуни. Жена встретилась с ним около 11 часов утра. Армен сообщил, что ночью во время похищения на него надели наручники, а в карман, вопреки его воле, положили оружие.
Жена Армена Микаеляна сообщила “Учредительному парламенту”, что уголовное дело возбуждено по статье 235 УК РА.