Սեդրակ Նազարյանին վիրահատել են
Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Անահիտ Հայթայանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ ՊՊԾ գնդի տարածքից կրծքավանդակային հրազենային վնասվածքով այսօր «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն տեղափոխված զինված խմբի անդամին (Սեդրակ Նազարյանին ) վիրահատել են, այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում։ Մասնագետները նրա վիճակը գնահատում են կայուն ծանր։ Միացվել է արհեստական շնչառական սարք։
Նա նաև նշել է, որ հուլիսի 29-ին Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն դիմածներից ևս երեքը դուրս է գրվել։ Այս պահի դրությամբ հիվանդանոցային բուժումը շարունակում է 22-ը։

Седрак Назарян прооперирован
Пресс-секретарь Министерства здравоохранения РА Анаит Айтаян на своей страничке в Фейсбуке сообщила, что сегодня с территории полка ППА с огнестрельным ранением в грудную клетку в медцентр "Эребуни" был доставлен член вооруженной группы Седрак Назарян. Он уже прооперирован и в настоящее время находится в реанимационном отделении.
Специалисты оценивают состояние Назаряна как стабильно тяжелое, он подключен к аппарату искусственного дыхания.
Айтаян также сообщила, что выписаны еще трое граждан, обратившихся в медцентр "Эребуни" вследствие инцидента, который произошел 29 июля на улице Хоренаци и в квартале Сари таг. На данный момент лечение в больнице продолжают 22 пострадавших.