Արսեն Թադևոսյան. «Էնքան բողոք կներկայացնեմ, մինչ ծեծելով ինձ կսպանեն..»
Հուլիսի 21-ին ոստիկանները ծեծելով կոտրել էին Արսեն Թադևոսյանի ծնոտը: Արսենի ընկեր Արսեն Օհանյանը «Հետք»-ի հետ զրույցում պատմել էր, որ Արսենը հուլիսի 20-ին գնացել էր Խորենացի փողոց` հանրային քննարկման, սակայն որոշ ժամանակ անց ոստիկանների հետ բախումներ էին սկսվել: Բախումներից հետո գիշերը մնացել էր Խորենացի փողոցում: Ժամը 03:00-00:04-ի սահմաններում ոստիկանները սկսել էին բերման ենթարկել քաղաքացիներին: Ինչպես նշում է ընկերը, բերման ենթարկելիս Արսենին ծեծելով տարել էին «Ծիրան» սուպերմարկետի մոտ, որտեղ չորսով շարունակել էին ծեծը:
Ոստիկանները ծեծելով կոտրել են Արսեն Թադևոսյանի ծնոտը
Հուլիսի 21-ից նրա ծնոտը վիրակապված է: Այժմ ծնոտային սուր ցավեր ունի: Ասում է՝ այն երկկողմանի կոտրվել է: Արսենը կարծում է՝ վիրահատության անհրաժեշտություն կա, թեև «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի բուժող բժիշկը վիրակապել է ծնոտը՝ ասելով. «Ճիշտ է՝ ծուռ, բայց իրենով կկպնի»:
Սակայն, Արսենը այցելել է «Հերացի» №1 հիվանդանոցային համալիրի պոլիկլինիկա և «Կանազի» հոսպիտալ: Տեղի բժիշկները հորդորել են՝ պարտադիր վիրահատություն: «Ասեցին՝ եթե չվիրահատեմ, կունենամ կեղծ հոդի խնդիր: Այսինքն՝ մեջտեղը մսային հատված կլինի, որն ամբողջ կյանքում կխանգարի: Նույնիսկ ատամ հեռացնելը ինձ համար կարող է լինի ճակատագրական. փտախտ կսկսվի»,- նշում է Արսենը:
Վիրահատական ծախսերը հոգալու կապակցությամբ որևէ մեկը Արսենին չի զանգահարել: Չգիտի՝ վիրահատությունը պետպատվերի՞ շրջանակներում կլինի, թե՞ անձամբ պետք է հոգա:
Բացի ծնոտային կոտրվածքից, նաև գլխուղեղի վնասվածք է ստացել: Ներկայիս ուժեղ ցավերը պայմանավորում է նաև այդ վնասվածքով:
Թադևոսյանը իրեն ծեծելու փաստի կպակցությամբ պատրասվում է բողոք ներկայացնել ոստիկանության դեմ: Թեև չգիտի՝ ովքեր են իրեն ծեծող ոստիկանները, բայց հստակ հիշում է ծնոտը կոտրած ոստիկանի դեմքը. «Մինչև կյանքիս վերջ, յուրաքանչյուր ծեծի մասով, ոստիկանության դեմ բողոք եմ ներկայացնելու: Էնքան բողոք կներկայացնեմ, մինչ ծեծելով ինձ կսպանեն՝ հա՛մ իրանք, հա՛մ ես կհանգստանամ»,- հավելում է նա:

Арсен Тадевосян: “Буду жаловаться до тех пор, пока меня не забьют до смерти…”
21 июля полицейские избили Арсена Тадевосяна, в результате чего он получил перелом челюсти. 20 июля Арсен отправился на улицу Хоренаци для участия в общественном обсуждении, однако через некоторое время начались столкновения с полицией. Ночь он провел там. А в промежутке между 03:00 и 00:04 полицейские начали подвергать граждан приводу. Об этом Hetq.am рассказал друг Тадевосяна Арсен Оганян. Во время принудительного привода Арсена, четверо полицейских, избивая его, дотащили до супермаркета “Циран”, где продолжили избиение.
Избивавшие Арсена Тадевосяна полицейские сломали ему челюсть
С 21 июля на челюсть Арсена Тадевосяна наложена повязка. Сейчас у него сильные боли. Перелом, по словам Арсена, двусторонний. Он считает, что нужна операция, хотя в медцентре “Эребуни” врачи, накладывая повязку, сказали: “Есть смещение, но срастется”.
Арсен побывал и в поликлинике больничного комплекса “Гераци”, и в госпитале “Каназ”, и везде врачи сказали, что необходима операция.
Относительно оплаты расходов на операцию никто Арсену не звонил. Он не знает, прооперируют его в рамках госзаказа или нет. Кроме перелома челюсти Арсен получил также травму головы.
По факту избиения Тадевосян намерен подать жалобу на полицию. И хотя он не знает личности избивавших его полицейских, однако четко помнит лицо того полицейского, который сломал ему челюсть. “До конца жизни я буду жаловаться на полицию. Столько жалоб представлю, пока они не забьют меня до смерти. Вот тогда и они успокоятся, и я успокоюсь”,- сказал Арсен.