Արայիկ Խանդոյանը չի ընդունել իրեն առաջադրված մեղադրանքը
Քիչ առաջ մեղադրանք է առաջադրվել «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանին:Նա մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, այն է՝ պատանդ վերցնելը և 235 հոդվածի 3-րդ մասով՝ ապօրինի զենք-զինամթերք ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը:
Խանդոյանի փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը փոխանցեց, որ Խանդոյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունել: Հրաժարվել է մեղադրանք առաջադրելու որոշման ներքո ստորագրելուց․ անգամ ցուցմունք չի տվել: «Ասաց՝ ես իմ հայրենքի համար պարտքն եմ կատարել: Ես հանգացործ չեմ»,-հայտնեց փաստաբանը:

Араик Хандоян не признал выдвинутое ему обвинение
Несколько минут назад члену группы "Сасна црер" Араику Хандояну было выдвинуто обвинение по п.1 ч.3 ст.218 УК РА - взятие в заложники и по ч.3 ст.235 - незаконное приобретение, реализация, хранение оружия и боеприпасов.
Адвокат Хандояна Араик Папикян сообщил, что его подзащитный не признал выдвинутое ему обвинение,отказался подписать решение о выдвижении обвинения и даже не дал показаний. "Он лишь сказал: "Я выполнял свой долг перед родиной. Я не преступник",- рассказал адвокат. В настоящее время Араик Хандоян содержится в изоляторе временного содержания в Вагаршапате.