«Ես չեմ հանձնվել, պայքարը շարունակելու եմ». հայտարարել է Արմեն Բիլյանը
Երեկ «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արմեն Բիլյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, այն է՝ պատանդ վերցնելը, և 235 հոդվածի 3-րդ մասով՝ ապօրինի զենք-զինամթերք ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը: Որպես խափանման միջոց է ընտրվել երկամսյա կալանքը: Այժմ Բիլյանը գտնվում է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում:
Փաստաբան Արմինե Ֆանյանը փոխանցում է, որ դատավարության ժամանակ Արմեն Բիլյանը հայտարարել է. «Ինձ մեղավոր չեմ համարում, որևէ մեկին պատանդ չեմ պահել»:
Ֆանյանը տագնապալի է գնահատում Բիլյանի ներկայիս առողջական վիճակը: Վերջինս փաստաբանին պատմել է, որ գնդի գրավման օրերից մեկի ժամանակ, դիպուկահարի կրակոցից խուսափելու համար, բարձր պատնեշից վայր է ընկել՝ վնասելով ողնաշարը: «Ասեց՝ մի մազ էր մնացել, որ հրազենային վիրավորում ստանայի»,- նշում է փաստաբանը: Այժմ Բիլյանն ունի ողնաշարային սուր ցավեր: Երեկվա դատավարությանը կարողացել է մասնակցել շտապ օգնության բժիշկների կատարած ներարկումներից հետո: Դատարանի հարցերին էլ նստած է պատասխանել՝ ի վիճակի չլինելով ոտքի կանգնել:
Փաստաբանը արդեն միջնորդություն է ներկայացրել, մարդու իրավունքների պաշտպանին դիմում է հասցեագրել՝ պաշտպանյալի հետազոտությունները կազմակերպելու համար հնարավորինս սուղ ժամկետներում միջոցներ ձեռնարկելու մասին:
Արմինե Ֆանյանն ասում է, որ չնայած ունեցած ցավերին` Արմեն Բիլյանի կամքը «տեղն» է, հոգեպես կայուն վիճակում է,  ընկճվածություն չունի. «Ես չեմ հանձնվել, պայքարը շարունակելու եմ: Նման որոշում ենք կայացրել՝ հետագա արյունահեղությունից խուսափելու համար»,- Բիլյանը հայտնել է փաստաբանին:

“Я не сдался и буду продолжать борьбу”, – заявил Армен Билян
Члену группы “Сасна црер” Армену Биляну вчера было выдвинуто обвинение в захвате заложника и незаконном приобретении, реализации, хранении оружия и боеприпасов (п.1 ч.3 ст.218 и ч.3 ст.235 УК РА). В качестве меры пресечения к нему применен 2-месячный арест. В настоящее время Билян находится в уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен”.
Как сообщила адвокат Армине Фанян, во время судебного процесса ее подзащитный заявил: “Я не считаю себя виновным. Я никого не брал в заложники”.
Адвоката очень беспокоит состояние здоровья Армена Биляна.  Последний рассказал ей, что во время захвата здания полка он, пытаясь увернуться от пули снайпера, упал с высокой стены и повредил позвоночник. “Он чудом спасся от огнестрельного ранения”,- сказала адвокат. Сейчас у Армена Биляна острые боли в позвоночнике. Участвовать во вчерашнем судебном процессе он смог только после того, как врачи скорой помощи сделали ему укол. На вопросы судьи отвечал сидя, так как не мог стоять.
Адвокат уже представила ходатайство и обратилась с заявлением к Защитнику прав человека по вопросу скорейшего обследования ее подзащитного.
По словам Армине Фанян, несмотря на сильные боли, Армен Билян сохраняет твердую волю и решимость. “Я не сдался и буду продолжать борьбу. Такое решение было принято во избежание дальнейшего кровопролития”,- сказал Армен Билян своему адвокату.