Կարեն Աղլամազյան. «Հիմա 100 էջ ցուցմունք կգրեն, բայց որևէ բան չի բացահայտվի»
Երեկ «Հիմնադիր խորհրդարան»-ը հաղորդագրություն էր տարածել, որում ասվում էր, որ անհայտ անձանց կողմից ծեծի է ենթարկվել նախաձեռնության անդամ Հարություն Աղլամազյանը:
Հարություն Աղլամազյանի հայրը՝ Կարեն Աղլամազյանը, «Հետք»-ի հետ զրույցում մանրամասնեց, որ որդուն քիչ առաջ տուն են տեղափոխվել. սալջարդեր և սուր ցավեր ունի:
Այնուհետ Հարությունը տղաներից մեկի հետ առանձնացել է զրույցի, որից րոպեներ անց, երկու տղամարդկանցից մեկը, ով կանգնած է եղել Կարեն Աղլամազյանի հետ, ևս միացել է առանձնազրույցին: Րոպեներ անց Հարությունը քայլել է հորն ընդառաջ՝ անհայտ անձանց ասելով, որ անհեթեություններ են խոսում: Երբ արդեն Հարությունը հասել է պրն. Կարենին, երեք տղամարդիկ սկսել են ոտքերով և բռունցքներով հարվածներ հասցնել Հարությունին: Քիչ անց նրանք, առանց որևէ բան ասելու, հեռացել են, և օգնության են հասել հարևանները՝ նրան բնակարան բարձրացնելով:
Հայրը, տեսնելով որ որդու վիճակը ծանր է, զանգահարել է ոստիկանություն և շտապ օգնության ծառայություն: Շտապօգնության մեքենան Հարությունին տեղափոխել է «Էրեբունի» բժշկական կնետրոն, որտեղ, ինչպես ասում է հայրը, նրան այցելել է Շենգավիթի ոստիկանական բաժանմունքի պետը՝ ծանոթանալով դեպքի մանրամասներին:
Հարությունը հորը հայտնել է, որ առանձնազրույցի ընթացքում այդ տղաները ինչ-որ աղջկա մասին են խոսել, ում անգամ չի էլ ճանաչել, այդ պատճառով, զրույցը անիմաստ համարելով, հեռացել է նրանցից:
Այս պահին էլ Հարություն Աղլամազյանի բնակարանում քննիչը հարցաքննություն է իրականացնում, սակայն հայրը ասում է՝ հիմա 100 էջ ցուցմունք կգրեն, բայց որևէ բան չի բացահայտվի, գործը կկարճվի:

“Сейчас напишут 100-страничные показания, но ничего не раскроют” – Карен Агламазян
“Учредительный парламент” вчера распространил сообщение о том, что избиению со стороны неизвестных лиц подвергся член инициативы Арутюн Агламазян.
Отец Арутюна Карен Агламазян в беседе с Hetq.am сообщил, что сын уже дома, у него ушибы и сильные боли.
После этого Арутюн вступил в беседу с одним из мужчин, а через несколько минут к ним присоединился другой мужчина, который стоял рядом с Кареном Агламазяном. Через несколько минут Арутюн зашагал в сторону отцу, по ходу бросив незнакомцам, что они говорят абсурдные вещи. Когда Арутюн почти подошел к отцу, трое мужчин набросились на него и начали избивать ногами и кулаками. А сразу после они, ничего не сказав, ушли. На помощь подоспели соседи, которые помогли Арутюну подняться в квартиру.
Отец, видя, что сын находится в тяжелом состоянии, позвонил в полицию и службу скорой помощи. Врачи доставили Арутюна в медцентр “Эребуни”, где его посетил начальник Шенгавитского отделения полиции.
Арутюн рассказал отцу, что мужчины спрашивали его о какой-то девушке, которую он не знал. Посчитав разговор бессмысленным, Арутюн направился в сторону дома.
В эти минуты в квартире Арутюна Агламазяна следователь ведет допрос. Однако, как говорит Карен Агламазян, сейчас напишут 100-страничные показания, но ничего не раскроют, и дело будет закрыто.