Ռոբերտ Ամիրխանյան. «Երբ ոտքի կանգնեմ, գամ քաղաք, կհանդիպեմ Աշոտ Պետրոսյանի հետ»
Առավոտյան «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Աշոտ Պետրոսյանի փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը «Հետք»-ի հետ զրույցում հայտնել էր, որ ինքը և Պետրոսյանի որդին որևէ կերպ չեն կարողանում կապվել կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանի հետ, քանի որ կա՛մ հեռախոսազանգերի չի պատասխանում, կա՛մ անհասանելի է:
Քիչ առաջ «Հետք»-ին հաջողվեց զրուցել կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանի հետ, ով հայտնեց, որ Աշոտ Պետրոսյանին չի կարողանում տեսակցել, քանի որ այժմ հետվիրահատական բուժումներ է ստանում: Կոմպոզիտորը հավելեց, որ այս տարվա հունվար-հուլիս ամիսներին մի շարք բարդ վիրահատությունների է ենթարկվել Գերմանիայում և այս պահին էլ ճառագայթման պրոցեսի մեջ է:
«Այժմ քաղաքում չեմ: Գյուղում պառկած եմ և փորձում եմ լռության մեջ փոքր ինչ ապաքինվել, որից հետո անպայման կգնամ՝ Աշոտ Պետրոսյանի հետ հանդիպելու: Ինչու՞ պետք է խուսափեմ նրա հետ հանդիպելուց: Երբ ոտքի կանգնեմ, գամ քաղաք, կհանդիպեմ Պետրոսյանի հետ»,- նշեց կոմպոզիտորը:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 4-ին Աշոտ Պետրոսյանը հացադուլ էր հայտարարել՝ պահանջելով հանդիպում-առանձնազրույց կոմպոզիտորներ Տիգրան Մանսուրյանի ու Ռոբերտ Ամիրխանյանի հետ:
Տիգրան Մանսուրյանը օգոստոսի 8-ին «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկում հանդիպել էր Պետրոսյանի հետ, որից հետո վերջինս դադարեցրել էր հացադուլը:

Роберт Амирханян: “Как только я встану на ноги, приеду в город и встречусь с Ашотом Петросяном”
Адвокат члена группы “Сасна црер” Ашота Петросяна Араик Папикян утром сообщил Hetq.am, что они с сыном Петросяна не могут связаться с композитором Робертом Амирханяном, чей мобильный либо не отвечает, либо недоступен.
Несколько минут назад Hetq.am удалось побеседовать с композитором, который сообщил, что не может встретиться с Ашотом Петросяном, так как сейчас получает постоперационное лечение. Роберт Амирханян отметил, что в январе-июле перенес в Германии ряд сложных операций и в настоящее время получает курс облучения.
“Меня сейчас нет в городе. Я нахожусь в деревне, пытаюсь в тишине придти немного в себя, после чего обязательно приеду встретиться с Ашотом Петросяном. Почему я должен избегать встречи с ним? Как только я встану на ноги, приеду в город и встречусь с Петросяном”,- сказал композитор.
Напомним, что 4 августа Ашот Петросян объявил голодовку, требуя встречи с композиторами Тиграном Мансуряном и Робертом Амирханяном.
8 августа Тигран Мансурян встретился с А.Петросяном в “Больнице для осужденных». После этого член “Сасна црер” прекратил голодовку.