Աշոտ Պետրոսյանի վիրահատությունն ավարտվել է
«Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում ավարտվել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Աշոտ Պետրոսյանի վիրահատությունը։ Վիրահատել են Պետրոսյանի՝ հրազենային վիրավորման հետևանքով ստացված ոսկրային վնասվածքը։
Փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը տեսակցել է իր պաշտպանյալին։ Ասում է՝ Պետրոսյանը այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, ինքնազգացողությունը լավ է, գիտակցությունը՝ տեղը, սակայն փոքր ինչ հոգնածություն ունի, որը պայմանավորում է դեղերի ազդեցությամբ։
«Վիրահատող բժշկին հանդիպեցի, ասաց՝ վիրահատությունը նորմալ է անցել, առանց որևէ բարդությունների ։ Հույս ունեմ, որ արդեն առավոտյան Պետրոսյանի առողջական վիճակը առավել լավ կլինի»,-նշում է փաստաբանը։
Պապիկյանը այս պահին դժվարանում է ասել, թե Աշոտ Պետրոսյանը քանի օր կմնա բժշկական կենտրոնում, քանի որ բուժման հետագա ընթացքն է որոշելու այդ հանգամանքը։ Սակայն հույս ունի, որ իր պաշտպանյալը ապաքինման առաջին օրերը կանցկացնի քաղաքացիական հիվանդանոցում՝ խիստ մասնագիտական հսկողության ներքո։

Ашоту Петросяну сделали операцию
В медцентре “Эребуни” завершилась операция члену группы “Сасна црер” Ашоту Петросяну. Врачи прооперировали костное повреждение, полученное им в результате огнестрельного ранения.
Адвокат Араик Папикян навестил своего подзащитного, который сейчас находится в реанимационном отделении. По словам адвоката, самочувствие Петросяна хорошее, он в сознании.
“Оперировавший его врач сказал, что операция прошла нормально, без осложнений. Я надеюсь, что утром Петросян будет чувствовать себя лучше”,- отметил Араик Папикян.
Он затруднился сказать, сколько дней его подзащитный останется в медцентре “Эребуни”, поскольку это будет зависеть от дальнейшего хода лечения. Вместе с тем адвокат выразил надежду, что первые дни после операции Ашот Петросян проведет в гражданской больнице, под наблюдением специалистов.