Սպարտակ Մելիքյանի ընտանիքը վաճառել է գույքն ու բաժնեթղթերը
ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր, «Ժողովրդավարություն և աշխատանք» կուսակցության նախագահ Սպարտակ Մելիքյանի ընտանիքը օտարել է իր ունեցած անշարժ եւ շարժական գույքը: Խոսքը մոտ մեկ տասնյակ հողամասերի, բնակարանի ու հասարակական նշանակության շինության մասին է:
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովը այսօր հրապարակել է պատգամավորի և նրա կնոջ՝ Քնարիկ Մելիքյանի 2015 թվականի տարեկան հայտարարագրերը: Փաստաթղթում նշված է, որ Սպարտակ Մելիքյանը նախորդ տարի վաճառել է 10 միլիոն դրամ արժողությամբ բնակարանը, 59,7 միլիոն դրամ արժողությամբ հողամասը ինչպես նաեւ 213 միլիոն ընդհանուր արժողությամբ երկու հասարակական նշանակության շինություն, 20 միլիոն դրամ արժողությամբ ավտոմեքենան:
Պատգամավորը նաեւ օտարել է 148 միլիոն դրամ արժողությամբ արժեթղթերն ու ներդրումները: Մելիքյանի տարեկան եկամուտը կազմել է 202,9 միլիոն դրամ, որի հիմնական մասը՝ գույքի օտարումից:
Քնարիկ Մելիքյանն իր հերթին վաճառել է 5 միավոր հողամաս՝ 10 միլիոն դրամ ընդհանուր արժողությամբ: Նրա դրամական միջոցները զգալիորեն նվազել են՝ 50 միլիոն դրամից եւ 750 հազար ամերիկյան դոլարից՝ 1,5 միլիոն դրամ: Քնարիկ Մելիքյանը նախորդ տարի 6,1 միլիոն դրամի չափով եկամուտ է ստացել վարձակալության դիմաց ստացված վճարից:

Семья Спартака Меликяна продала имущество и ценные бумаги
Семья депутата фракции Республиканской партии Армении, председателя партии “Демократия и труд” Спартака Меликяна отчуждила свое движимое и недвижимое имущество. Речь идет о примерно десятке земельных участках, квартире и строениях общественного назначения.
Комиссия по этике высокопоставленных должностных лиц сегодня опубликовала также декларации супруги Меликяна за 2015 г. В документе отмечается, что в прошлом году Спартак Меликян продал квартиру стоимостью 10 млн драмов, земельный участок стоимостью 59,7 млн, а также два строения общественного назначения общей стоимостью 213 млн драмов и автомобиль стоимостью 20 млн драмов.
Кроме того, депутат отчуждил ценные бумаги и инвестиции на сумму 148 млн драмов. Годовой доход Спартака Меликяна составил 202,9 млн драмов, основная часть которого образовалась за счет отчуждения имущества.
В свою очередь Кнарик Меликян продала 5 земельных участков на общую сумму 10 млн драмов. Значительно сократились и ее денежные средства – с 50 млн драмов и 750 тыс. долларов США до 1,5 млн драмов. В прошлом году супруги депутата получила доход в размере 6,1 млн драмов, который образовался за счет аренды недвижимости.