Հանդիպել են Հայաստանի և Վրաստանի արտգործնախարարները
Այսօր Բրատիսլավայում Եվրոպական միության և Արևելյան գործընկերության մասնակից երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը մասնակցող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Վրաստանի ԱԳ նախարար Միխեիլ Ջանելիձեին։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Հայաստանի և Վրաստանի արտգործնախարարները, գոհունակությամբ վերահաստատելով երկու հարևան երկրների փոխադարձ հանձնառությունն առավել ամրապնդել ավանդական բարիդրացիական հարաբերություններն ու խորացնել համակողմանի փոխգործակցությունը, անդրադարձան երկկողմ օրակարագի մի շարք հարցերի։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Միխեիլ Ջանելիձեն քննարկել են Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի Հայաստան կատարելիք այցելության նախապատրաստական աշխատանքները։

Встреча министров иностранных дел Армении и Грузии
3 сентября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, принимающий участие в Братиславе на встрече глав МИД государств членов ЕС и стран участниц Восточного партнерства, встретился с министром ИД Грузии Михеилом Джанелидзе.
Главы МИД Армении и Грузии, с удовлетворением подтвердив взаимную приверженность двух соседних стран еще более укрепить традиционные добрососедские отношения и углубить всестороннее взаимодействие, затронули ряд вопросов двусторонней повестки.
Эдвард Налбандян и Михеил Джанелидзе обсудили подготовку предстоящего визита премьер-министра Грузии Гиоргия Квирикашвили в Армению.