«Եթե երկիրը լավ եղավ, հաշվեք, որ ես լավ եմ»,- փոխանցել է Պավլիկ Մանուկյանը
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Պավլիկ Մանուկյանին ՀՀ ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկից տեղափոխել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։ Ամենայն հավանականությամբ, վաղը վիրահատելու են Մանուկյանի ազդրի ոսկորը, որը վնասվել էր փոխհրաձգության հետևանքով։
Փաստաբան Հարություն Բաղդասարյանը քիչ առաջ տեսակցել է Պավլիկ Մանուկյանին։ Ասում է՝ առողջական վիճակը բավարար է, այս պահին հետազոտություններ են ընթանում, բժիշկները փոխում էին Մանուկյանի վիրակապերը, նրանց խոսքով՝ պետք է բուժզզնում իրականանա, որից հետո հստակ կտեղեկացնեն, թե երբ է կայանալու Մանուկյանի վիրահատությունը։
«Պավլիկ Մանուկյանի տրամադրությունը մարտունակ էր։ Խնդրեց փոխանցեմ՝ ժողովրդին ասեք, թող իմ առողջությամբ շատ չհետաքրքրվեն. առողջությունս ուղիղ համեմատական է երկրի վիճակին։ Եթե երկիրը լավ եղավ, հաշվեք, որ ես լավ եմ»,- «Հետք»-ի հետ զրույցում հայտնեց Հարություն Բաղդասարյանը։
Հարությունյանի տեղեկություններով՝ իր պաշտպանյալին վիրահատելու էին մյուս շաբաթ, սակայն, իրենց համար անսպասելի հայտնել են, որ Մանուկյանին այսօր են տեղափոխում «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն՝ վիրահատության պատրաստելու համար։
Հիշեցնենք, որ Պավլիկ Մանուկյանը վիրավորվել էր հուլիսի 27-ին՝ ՊՊԾ գնդի տարածքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետևանքով։

“Если в стране все будет хорошо, то и я себя буду чувствовать хорошо”,- передал Павел Манукян
Члена группы “Сасна црер” Павла Манукяна сегодня перевели из уголовно-исполнительного учреждения “Больница для осужденных” в медцентр “Эребуни”. По всей видимости, завтра ему сделают операцию на тазобедренном суставе, поврежденном вследствие перестрелки.
Немногим ранее с с Манукяном виделся его адвокат Арутюн Багдасарян, который сообщил, что состояние его подзащитного удовлетворительное, он проходит обследование, после которого,по словам врачей, будет назначен день операции.
“Настроение у Павла Манукяна боевое. Он попросил передать всем, чтобы не слишком интересовались его здоровьем, так как оно прямо пропорционально ситуации в стране. Манукян сказал, что если в стране все будет хорошо, то и он себя будет чувствовать хорошо”,- сообщил Hetq.am Арутюн Багдасарян.
По сведениям адвоката, его подзащитного должны были прооперировать на следующей неделе, однако сегодня Манукяна неожиданно перевели в медцентр “Эребуни” для подготовки к операции.
Напомним, что Павел Манукян был ранен 27 июля в результате перестрелки на территории полка Патрульно-постовой службы Полиции РА.