Վճռաբեկը վերադարձրել է «Երկիր» օրաթերթի և Տիգրան Արզաքանցյանի բողոքները
Վճռաբեկ դատարանը վերադարձրել է «Երկիր» օրաթերթի և ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Արզաքանցյանի բողոքները: Այս մասին «Հետքին» տեղեկացրեց «Երկիր» թերթի խմբագրությունը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը այս տարվա օգոստոսի 24-ին անփոփոխ էր թողել Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի վճիռը: Երկու կողմն էլ բողոքարկել էր ընդհանուր իրավասության դատարանի վճիռը:
Համաձայն այդ վճռի` օրաթերթը պարտավորվում է վճարել 200.000 դրամ տուգանք` օրաթերթում տպագրված անձի պատիվն ու արժանապատվությունը վիրավորող «լակոտ» բառի համար, 80.000 դրամ` փաստաբանական ծախսերի համար, 8.000 դրամ` պետտուրքի համար, ինչպես նաև պետք է հրապարակի վճռի եզրափակիչ մասը:

Апелляционный суд вернул жалобы газеты “Еркир” и Тиграна Арзаканцяна
Апелляционный суд вернул жалобы газеты “Еркир”и депутата Национального Собрания РА Тиграна Арзаканцяна. Об этом “Hetq”-у сообщили в редакции газеты “Еркир”.
Напомним, что 24 августа с.г. Апелляционный гражданский суд РА оставил неизменным решение суда общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш. Обе стороны обжаловали решение суда первой инстанции, согласно которому газета обязана выплатить штраф в размере 200.000 драмов за использование в публикации слова “щенок”, оскорбляющего честь и достоинство личности, 80.000 драмов в качестве адвокатских расходов и 8.000 драмов в качестве госпошлины, а также напечатать в газете заключительную часть решения суда.