Հայկական 19 ընկերություններ Մոսկվայում մասնակցում են ''WorldFood Moscow 2016'' միջազգային 25-րդ ցուցահանդեսին
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի աջակցությամբ հայկական 19 ընկերություններ սեպտեմբերի 12-15-ը Մոսկվայում մասնակցում են ''WorldFood Moscow 2016'' միջազգային 25-րդ ցուցահանդեսին։
Այն սննդարդյունաբերության ոլորտի հեղինակավոր միջոցառումներից է, որի հիմնական այցելուներն առևտրային դիստրիբյուտորներ, ներմուծողներ, ոլորտի միջին ու խոշոր գնորդներ են։
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի լրատվական ծառայությունը հայտնում է, որ հայկական ընկերությունները ցուցահանդեսին ներկայացնում են սեփական արտադրության՝ հայկական սննդարդյունաբերության հիմնական արտադրատեսակները. մրգային և բանջարեղենային պահածոներ, սառեցված մրգեր և բանջարեղեն, ալկոհոլային խմիչքներ, թռչնամթերք և թռչնամսի կիսաֆաբրիկատներ, մսի և ձկան պահածոներ, ապխտած ձուկ, մարինացված խեցգետին, մեղր, ընդեղեն, թեյի, չրի տեսականի և այլն:
«Ցուցահանդեսին ներկայացված է բավականին մրցունակ հայկական արտադրանք, որոնց շարքում այցելու մեծածախ գնորդ կազմակերպություններն ու առևտրային ցանցերի ներկայացուցիչները կարող են որակյալ արտադրանք գտնել՝ հայկական ընկերությունների հետ համագործակցություն սկսելով կամ ընդլայնելով այն»,- նշել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Կարէն Մկրտիչեանը։
Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցում է շուրջ 1600 կազմակերպություն՝ ավելի քան 60 երկրից, իսկ այցելուների թիվն, ակնկալվում է, որ կանցնի 30 000-ից։

19 армянских компаний участвуют в 25-ой международной выставке ''WorldFood Moscow 2016''
При содействии Фонда развития Армении 19 армянских компаний принимают участие в 25-ой международной выставке ''WorldFood Moscow 2016'', которая проходит в Москве с 12 по 15 сентября.
Это одно из наиболее престижных мероприятий в сфере пищевой промышленности. Основными посетителями выставки являются торговые дистрибьюторы, импортеры, средние и крупные покупатели в сфере.
На ''WorldFood Moscow 2016'' армянские компании представляют фруктовые и овощные консервы, замороженные фрукты и овощи, алкогольные напитки, полуфабрикаты из мяса птицы, мясные и рыбные консервы, копченую рыбу, маринованные раки, мед, орехи, различные чаи, сухофрукты и т.д.
По словам исполнительного директора ФРА Карена Микаеляна, оптовые покупатели и представители торговых сетей могут найти в армянском павильоне конкурентоспособную продукцию и наладить или расширить сотрудничество с нашими организациями.
В этом году в выставке участвуют около 1600 организаций из более чем 60 стран мира, а число посетителей может превысить 30.000.