Էդվարդ Նալբանդյանը մասնակցեց ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդին
Սեպտեմբերի 16-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը Բիշքեկում մասնակցեց և ելույթ ունեցավ ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին, որն ընթանում էր կազմակերպության 25-ամյակի շրջանակներում: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ-ն:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված էին կազմակերպության գործունեության արդյունավետության բարձրացման, արդի իրողություններին կառույցի արդիականացման հետ կապված հարցեր։
ԱՊՀ անդամ երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներն անդրադարձան մշակութային, կրթական, իրավապահպանության, արտակարգ իրավիճակների, կիբերանվտանգության ոլորտներում համագործակցության սերտացման հարցերին:
Նիստին մասնակիցները քննարկեցին և հավանության արժանացրին մեկ տասնյակից ավելի փաստաթղթերի նախագծեր, այդ թվում` ԱՊՀ 25-ամյակի և մի շարք այլ հարցերի վերաբերյալ ԱՊՀ երկրների ղեկավարների կողմից ընդունվելիք հայտարարությունների տեքստերը:

On September 16, in Bishkek, Edward Nalbandian, Foreign Minister of Armenia, participated and delivered remarks at the session of the Council of the CIS Foreign Minister which was held within the scope of the Organization’s 25th anniversary.
The agenda of the session included issues related to the increase of efficiency of the Organization’s activity and adaptation of the institution to the new realities.
The foreign ministers of the CIS member-countries touched upon the issues of enhancement of cooperation in the fields of culture, education, law enforcement, emergency situations, cybersecurity.
Participants discussed and approved the drafts of more than a dozen documents, including the texts of statements to be issued by the Heads of the CIS member-countries on the 25th anniversary of the Organization and on a number of other issues.
A decision was made to held the next session of the CIS Ministerial Council in April of 2017 in Tashkent.