Աղջիկներն ու Հայկազը ձերբակալվել են
Թմրանյութեր իրացնելու կասկածանքով ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր և Կոտայքի մարզային վարչությունների ծառայողներն օրերս բերման են ենթարկել 31-ամյա Ամալյա Ղարիբյանին, որի մոտ հայտնաբերվել է «սուբոտեքս» տեսակի 5, իսկ բնակարանի զննությամբ` 6 դեղահաբ:
Ամալյան հայտարարել է, որ նշված հաբերը ձեռք է բերել 23-ամյա Գոհար Բաբասյանից` վաճառելու նպատակով:
«Ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ բերման է ենթարկվել 33-ամյա Հայկազ Գ.-ն: Նա խոստովանել է, որ դեղահաբերը տարբեր ժամանակահատվածներում գնել է Գոհարից և Ամալյայից»,- հաղորդում են ոստիկանության լրատվության վարչությունից՝ նշելով, որ հիշյալ 3 անձինքն էլ ձերբակալվել են:

Женщины и Айказ задержаны
По подозрению в сбыте наркотиков сотрудники главного управления по борьбе с организованной преступностью и управлений Котайкской области полиции РА на днях подвергли приводу 31-летнюю Амалию Гарибян, у которой было обнаружено 5 таблеток препарата сурботекс, еще 6 таблеток правоохранители нашли при обыске ее квартиры.
А.Гарибян заявила, что приобрела эти таблетки у 23-летней Гоар Бабасян с целью продажи.
Как сообщает управление по информации полиции РА, благодаря осуществленным мероприятиям приводу был подвергнут 33-летний Айказ Г. Он признался, что в разное время покупал у Гоар Бабасян и Амалии Гарибян таблетки сурботекса. Все трое задержаны.