Ինտելեկտուալ խաղ` մարդու իրավունքների թեմայի շուրջ
ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը` «Ինտելեկտուալ խաղերի երևանյան ակումբ» ՀԿ–ի հետ համատեղ կազմակերպում է ինտերակտիվ ինտելեկտուալ խաղ մարդու իրավունքների մասին` Երևանից մոտ հիսուն դպրոցականների մասնակցությամբ: Միջոցման բացումը տեղի կունենա ս.թ. նոյեմբերի 24 – ին` հինգշաբթի` ժամը 10.30-ին «Կոնգրես» հյուրանոցի շքասրահում:
Խաղի նպատակն է բարձրացնել իրազեկությունը մարդու իրավունքների մասին` հիմնվելով պետական ​​կրթական ծրագրի վրա: Նախքան միջոցառումը` դպրոցականներն այցելել են Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակ և Սահմանադրական դատարան:
Միջոցառմանը բացման ելույթով հանդես կգան  ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի Մարդու իրավունքների հարցերով պատասխանատու Վլադիմիր Չունտուլովը, ներկայացուցիչներ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունից և Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից:
vasil
Ոչ միայն մարդու իրավունքների մասին, այլ նաև ցանկացած օրենքի մասին իրազեկությունը, դեռևս պաշտպանցած լինել չի կոչվում՝ այն էլ Հայաստանում, զոռբաների երկրում։

The OSCE Office in Yerevanand the Yerevan Club of Intellectual Games NGO are organizing an interactive Intellectual Game on Human Rights with participation of around 50 schoolchildren from Yerevan. The opening of the event will take place on 24 November, Thursday, at 10.30, in the Congress Hotel, Ball.
The aim of the game is to raise awareness on human rights, building upon the state educational programme. Prior to the event, the schoolchildren had visited the Human Rights Defender’s Office and theConstitutional Court.
Vladimir Tchountulov, Human Rights Officer of the OSCE Office inYerevan, and representatives from the Ministry of Education and Science and the Human Rights Defender’s Office will open the event.