Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Ամերիկայի հրեական կոմիտեի ներկայացուցիչներին
Սեպտեմբերի 24-ին Նյու Յորքում ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Ամերիկայի հրեական կոմիտեի ներկայացուցիչներին՝ կառույցի քաղաքական հարցերով գործադիր տնօրեն Ջեյսոն Իսակսոնի գլխավորությամբ:
Հյուրերի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրեց հայ-ամերիկյան բարեկամական գործընկերության զարգացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը, հարևան երկրների հետ Հայաստանի հարաբերությունները, մի շարք տարածաշրջանային խնդիրների վերաբերյալ ՀՀ դիրքորոշումները։
Էդվարդ Նալբանդյանը տեղեկացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ հանգուցալուծումն առաջ մղելու ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և Հայաստանի ջանքերի մասին:

Edward Nalbandian received the representatives of the American Jewish Committee
On September 24, in New York, Edward Nalbandian, the Acting Foreign Minister of Armenia, received the representatives of the American Jewish Committee, headed by Jason Isaacson, the Organization’s Director of Government and International Affairs.
Upon the guests’ request, Edward Nalbandian presented the steps being undertaken towards the development of the Armenian-American friendship, Armenia’s relations with the neighbouring countries, as well as Armenia’s stance on a number of regional issues.
Edward Nalbandian briefed on the efforts exerted by the OSCE Minsk Group Co-Chairs and Armenia for the advancement of the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh issue.