Խաբված բնակիչները փակեցին Նալբանդյան փողոցը
Այսօր առավոտյան` կառավարության նիստից առաջ, կառավարության շենքի դիմաց հավաքվել էին «Նաիրիտ» գործարանի նախկին աշխատակիցները՝ գործարանը վերագործարկելու պահանջով, ինչպես նաև Բյուրեղավանի «ԳլասՈւորլդՔամփնի» ապակիների գործարանի նախկին աշխատակիցները՝ իրենց չստացված աշխատավարձերի պահանջով, և Բուզանդ, Արամի, Տիգրան Մեծ, Կոնդ, Հանրապետության, Ֆիրդուս փողոցի նախկին բնակիչները՝ իրենց խոստացված բնակարանների պահանջով։
Ըստ «ԳլասՈւորլդՔամփնի» գործարանի աշխատակիներից մեկի հաղորդման՝ գործարանի 210 աշխատակիցներ արդեն ստացել են իրենց աշխատավարձերը, իսկ 150 աշխատակիցները ամիսներ շարունակ սպասում են դրա փոխանցմանը։
Բուզանդ, Արամի, Տիգրան Մեծ, Կոնդ, Հանրապետության փողոցի բնակիչները հայտարարություն էին տարածել, որում ասվում էր՝ ՀՀ «Հասարակության և պետության կարիքների համար սեփականության օտարման մասին» 2009 թ-ի նոյեմբերի 27-ի օրենքի համաձայն «Գլենդել Հիլզ» և «Սիթի Սենթր Դիվելըփմենք» ՓԲԸ-ի հետ կնքել են համապատասխան կարգով` նոտարական վավերացում ստացած սեփականության օտարման պայմանագրեր, որոնց համաձայն այդ ՓԲԸ-ն պարտավորվում էր նրանց տրամադրել Երևանի 33-րդ թաղամասի և Գինու գործարանի հարողտարածքում իրենց կողմից կառուցվող բազմաբնակարան շենքերում հարդարված բնակարաններ, սակայն պայմանագրերում նշված պարտավորությունները մինչ օրս չեն կատարվել։
Կառավարության շենքի դիմաց տեղի ունեցած ցույցից հետո վերը նշված հասցեների նախկին բնակիչները, որպես բողոքի նշան, փակեցին Նալբանդյան փողոցը, որը միայն բացվեց ոստիկանների միջամտության արդյունքում։

Обманутые жители перекрыли улицу Налбандяна
Сегодня утром перед зданием правительства, где должно было проходить очередное заседание, собрались бывшие работники завода “Наирит”, требовавшие его перезапуска, бывшие работники бюрегаванского завода стекла “ГлассУорлдКампни”, требовавшие погасить задолженности по зарплате, и бывшие жители улиц Бюзанда, Арами, Тигран Мец, Конда, Анрапетутян, Фирдуси, требовавшие выделить им обещанные квартиры.
По словам одного из работников завода “ГласУорлдКампни”, 210 человек получили свою зарплату, а 150 – уже много месяцев ждут ее перечисления.
Жители улиц Бюзанда, Арами, Тигран Мец, Конда, Анрапетутян, Фирдуси распространили заявление, в котором говорится, что они заключили с ЗАО “Глендел Хиллз” и “Сити Сенти Дивелопмент” договоры, согласно которым эти компании обязались выделить им квартиры в строящихся указанными ЗАО многоквартирных зданиях в 33-ом микрорайоне Еревана и по соседству с винным заводом, однако эти обязательства до сих пор не выполнены.
После проведения пикета перед зданием правительства жители вышеуказанных улиц в знак протеста перекрыли улицу Налбандяна. Ее удалось разблокировать только в результате вмешательства полицейских.