20 տարի անց Գառնին նոր համայնքապետ ունի
Քսանամյա պաշտոնավորումից հետո Գառնու արդեն նախկին գյուղապետ Աշոտ Վարդանյանը երեկ կայացած ընտրություններում պարտվեց «Կալինա-Դվին» ՍՊԸ-ի գործադիր տնօրեն Ահարոն Սահակյանին։
ԿԸՀ-ի տվյալները հաղորդում են, որ «Կալինա-Դվին» ՍՊԸ-ի գործադիր տնօրեն Ահարոն Սահակյանը հավաքել է 2231, Աշոտ Վարդանյանը՝ 1223, «Գառնի» ՍՊԸ-ի տնօրեն Արուսյակ Այվազյանը՝ 188, Ա. Մանուկյանի անվան երիտասարդական կենտրոնի տնօրեն Տիգրան Կարապետյանը՝ 206 ձայն։ Իսկ անվավեր ճանաչվել է 152 քվեաթերթիկ։
Իդեպ, Ահարոն Սահակյանը նախորդ ընտրություններին ևս համայնքի ղեկավարի թեկնածություն էր առաջադրել, սակայն պարտվել էր Աշոտ Վարդանյանին։
Ընտրելու իրավունք ունեցող 5926 բնակչից Գառնիում քվեարկությանը մասնակցել է 4066 ընտրող։Այսինքն՝ընտրողների գրեթե 69%-ը։
Ինչպես «Հետք»-ին փոխանցեց 27 ընտրատարածքային հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վարդան Ավագյանը՝ ընտրության օրը Գառնիի չորս ընտրատեղամասերում խախատումներ չեն գրանցվել։ Հանձնաժողովի որևէ նախագահ խախատումների, բողոքների վերաբերյալ դիմում չի ներկայացրել, տարածքային հանձնաժողովը ևս գոհ է ընտրական գործընթացից եւ հաստատում է՝ օրն առանց միջադեպերի է եղել։

Спустя 20 лет в Гарни избран новый руководитель
На состоявшихся вчера выборах в органы местного самоуправления уже бывший староста села Гарни Ашот Варданян, занимавший эту должность на протяжении 20 лет, проиграл исполнительному директору ООО “Калина-Двин” Агарону Саакяну.
По данным ЦИК, Саакян набрал 2231 голос, Ашот Варданян – 1223 голоса, директор ООО “Гарни” Арусяк Айвазян – 188, директор молодежного центра имени А.Манукяна Тигран Карапетян – 206 голосов. 152 бюллетеня признаны недействительными.
Отметим, что Агарон Саакян баллотировался в старосты общины и на прошлых выборах, но тогда ему не удалось набрать нужное количество голосов.
Из имеющих право голоса 5926 жителей Гарни в голосовании приняли участие 4066, или 69% избирателей.
Как сообщил Hetq.am заместитель председателя 27-ой территориальной комиссии Вардан Авагян, в день выборов нарушения на избирательных участках не были зарегистрированы, жалобы или заявления не поступили.