Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հայտարարագրել է 8 միլիոն դրամը գերազանցող 3 ժամացույց
Ինչպես նախորդ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի, այնպես էլ նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի եկամուտները զուտ աշխատավարձով չեն սահմանափակվում: Իսկ դրամական միջոցները մի քանի անգամ գերազանցում են եկամուտները:
Կարեն Կարապետյանը պաշտոնը ստանձնելու՝ սեպտեմբերի 13-ի դրությամբ, ունեցել է մոտ 33 միլիոն դրամ և 70 միլիոն 850 հազար ռուսական ռուբլի եկամուտ:
Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, ապա նրա հաշվին եղել է 120 միլիոն դրամ, 3 մլն 700 հազար դոլար, 850 հազար եվրո և 55 միլիոն ռուսական ռուբլի:
Պարզվում է` վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ունի 8 միլիոն դրամը գերազանցող կամ դրան համարժեք արտարժույթից ավելի արժեք ունեցող 3 հատ ձեռքի ժամացույց և առևտրային ընկերություններից մեկում 50 միլիոն դրամ արժողության բաժնեմաս: Վարչապետը հայտարարագրել է երկու մարդատար ավտոմեքենա՝ «LEXUS LX 470» և «TOYOTA LAND CRUISER 100 4.5 I» մակնիշի:
Վարչապետ Կարապետյանը բազմաբնակարան շենքում ունի նաև չորս բնակարան և մեկ ամառանոց:
Հիշեցնենք, որ «Հետքն» անդրադարձել է նորանշանակ վարչապետի և նրա ընտանիքի բիզնեսին:
կայացած ու գրագետ հայ տղամարդ ու արժանի պաշտոնյա, ումով միայն կարելի է հպարտանալ՝ որպես հաղաքացի ու հայ

Премьер-министр РА Карен Карапетян задекларировал трое часов общей стоимостью более 8 млн драмов
Доходы новоназначенного премьер-министра Карена Карапетяна, как и его предшественника Овика Абрамяна, не ограничиваются только. При этом его денежные средства в несколько раз превышают доходы.
На момент вступления в должность главы правительства, 13 сентября, Карапетян получал доход в размере 33 млн драмов и 70 млн 850 тыс. российских рублей.
Что касается денежных средств, то на его банковском счете имелось 120 млн драмов, 3 млн 700 тыс. долларов, 850 тыс. евро и 55 млн российских рублей.
Оказывается, у премьера имеется трое наручных часов общей стоимостью более 8 млн драмов и акции одной из компаний на сумму 50 млн драмов.