Վահան Մարտիրոսյանի թանկարժեք մեքենաներն ու անշարժ գույքի հավաքածուն
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին ներկայացրած հայտարարագրում հայտարարագրել է եւ՛ շարժական ու անշարժ գույք, եւ՛ 1 միլիոն ԱՄՆ դոլարը գերազանցող դրամական միջոցներ, եւ՛ բաժնեմաս ու շահաբաժին: Նորանշանակ նախարարը նաեւ փոխառություններ ունի:
Մանրամասները՝ ինֆոգրաֆիկայում:
Նշենք, որ Վահան Մարտիրոսյանը մասնագիտությամբ ինժեներ-ռադիոտեխնիկ է: Աշխատանքային գործունեության ուղիղ կեսը՝ 16 տարի՝ 1984-2000թթ., Մարտիրոսյանն աշխատել է Երեւանի էլեկտրաապարատների գործարանում: Նախ՝ որպես ինժեներ-կոնստրուկտոր, ապա՝ կոնստրուկտորային բյուրոյի պետ, այնուհետեւ՝ գլխավոր ինժեների տեղակալ: 2000-2006թթ. նա գլխավորել է «Կոռնետ-ԱՄ» ՓԲԸ-ն, որից հետո նշանակվել «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն: 2012-2016թթ.՝ մինչեւ նախարարի պաշտոնը ստանձնելը, Մարտիրոսյանը եղել է «GNC-ալֆա» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահ: Տեխնիկական գիտությունների թեկնածու է, պահեստազորի սպա:

Дорогие иномарки и коллекция недвижимости Ваана Мартиросяна
Министр транспорта, связи с информаицонных технологий РА Ваан Мартиросян в представленной в Комиссию по этике высокопоставленных должностных лиц декларации записал движимое и недвижимое имущество, денежные средства на сумму свыше 1 млн долларов США, акции и дивиденды. У новоназначенного министра имеются также предоставленные займы.
Подробности в инфографике.
Ваан Мартиросян по специальности инженер-радиотехник. Половину своей трудовой деятельности – с 1984 по 2000 гг., то есть 16 лет, он проработал на Ереванском заводе электроаппаратов. Сперва был инженером-конструктором, затем начальником конструкторского бюро, а потом заместителем главного инженера. В 2000-2006 гг. возглавлял ЗАО “Корнет-АМ”, после чего был назначен генеральным коммерческим директором ЗАО “АрменТел”. В 2012-2016 гг., вплоть до назначения министром, Ваан Мартиросян занимал пост председателя совета директоров ЗАО “GNC-Альфа”. Кандиат технических наук, офицер запаса.