Նիկոլ Փաշինյան. «Գյուղացիները հերթական անգամ կանգնած են սնանկացման եզրին»
ԱԺ-ն այսօր արտակարգ նիստ է գումարել՝ օրակագրում ընդգրկելով մի շարք օրենքներում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու նախագծերը։
Մինչ քննարկումների և քվեարկության մեկնարկը, ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը, օգտվելով առիթից, բարձրաձայնեց իր համար հրատապ խնդրի մասին։ Հիշեցնելով, որ հինգշաբթի օրը եղել է Վարդենիսում, որտեղ տեղի կարտոֆիլագործները փակել էին Վարդենիս-Երևան մայրուղին՝ պնդելով, որ ՊՆ մատակարարները իրենցից գնած կարտոֆիլից գերշահույթներ են ստանում, մինչդեռ կարտոֆիլը իրենցից գնում են ցածր՝ մոտավորապես 40-45 դրամ սակագնով։
«Այսօր առավոտյան ճշտել եմ, որ ՊՆ-ին 1 կգ կարտոֆիլը հանձնվում է 80-104 դրամով։ Կարծում եմ, որ այս ամենում շատ լուրջ խնդիր կա, և որ ԱԺ նախագահությունը նույնպես խորհրդակցությունների շարք պետք է սկսի պաշտպանության նախարարության հետ, որովհետև գյուղացիներն, իրոք, բառիս իսկական իմաստով հերթական անգամ կանգնած են սնանկացման եզրին»,-հավելեց պատֆամավորը։

Никол Пашинян: “Крестьяне в очередной раз оказались на грани разорения”
В Национальном Собрании сегодня проходит внеочередное заседание, в повестку которого включены проекты о внесении дополнений и изменений в ряд законов.
До начала работы парламента депутат фракции Армянского нациоанльного конгресса Никол Пашинян поднял актуальную проблему. Он напомнил о том, что в четверг побывал в Варденисе, где картофелеводы перекрыли автомагистраль Варденис-Ереван, жалуясь на то, что поставщики Министерства обороны, закупая у них картофель по очень низкой цене - 40-45 драмов за килограмм, получают сверхприбыль.
“Сегодня утром я уточнил: один килограмм картофеля продается Министерству обороны за 80-104 драма. Думаю, это очень серьезная проблема. Президиум Национального Собрания должен начать серию консультаций с Минобороны, так как крестьяне в очередной раз оказались на грани разорения”, - добавил Пашинян.