Լոռու մարզի դատախազը հանձնարարել է ստուգել «Հետքի» հրապարակման հանգամանքները
Գլխավոր դատախազությունը հայտնում է, որ 2011թ. նոյեմբերի 19-ին «Հետքում» հրապարակված «Զանգվածային ծառահատումներ Օձուն-Արեւածագ ճանապարհին» վերտառությամբ հոդվածի կապակցությամբ Լոռու մարզի դատախազը համապատասխան մարմիններին հանձնարարել է ստուգել հոդվածում նշվող հանգամանքները:
Մասնավորապես` ՀՀ ոստիկանության Թումանյանի բաժնի պետ Ա. Հարությունյանին հանձնարարվել է ստուգել վերը նշված հանգամանքները:
Ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության պետ Ա. Համբարյանին հանձնարարվել է հսկողություն իրականացնել նյութերի նախապատրաստման, ձեռնարկվող օպերատիվ միջոցառումների նկատմամբ: Իսկ հոդվածում նշված հանգամանքերը հիմնավորելու դեպքում հիշյալ տարածքը սպասարկող ոստիկանության աշխատակիցների նկատմամբ իրականացնել ծառայողական քննություն եւ արդյունքները տրամադրել վարույթն իրականացնողին:

Прокурор Лорийской области поручил проверить сведения, содержащиеся в публикации “Hetq”-а
По сообщению Генпрокуратуры РА, в связи с опубликованной 19 ноября 2011 г. в “Hetq”-е статьей “Массовые вырубки деревьев на дороге Одзун-Аревацаг” прокурор Лорийской области поручил соответствующим органам проверить указанные в статье обстоятельства.
В частности, начальнику Туманянского отделения полиции РА А.Арутюняну поручено проверить представленные сведения.
Начальнику Лорийского областного управления полиции А.Амбаряну поручено взять под контроль подготовку матералов и осуществление оперативных мероприятий. В случае подтверждения приведенных в статье обстоятельств в отношении обслуживающих данную территорию сотрудников полиции будет проведено служебное расследование, результаты которого будут представлены осуществляющему производство органу.