Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Հոկտեմբերի 25-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ջեյմս Ուորլիքին, Պյեռ Անդրիոյին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին։
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցերի։ Այս առումով, Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է, որ մերժում է իրականացնել Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։
Նախարար Նալբանդյանը շեշտեց, որ ի հակառակ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների բազմաթիվ կոչերի՝ զերծ մնալ առավելապաշտական և սադրիչ հռետորաբանությունից և գործողություններից՝ Բաքուն շարունակում է այդ գործելաոճը:

Эдвард Налбандян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ
25-го октября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова, Джеймса Уорлика, Пьера Андрe и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика.
В ходе встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта. В этом контексте, Эдвард Налбандян подчеркнул, что Азербайджан, уже несколько месяцев отказывается выполнять договоренности, достигнутые на уровне президентов в ходе саммитов в Вене и Санкт Петербурге, препятствуя этим созданию соответствующих условий для продвижения переговорного процесса.
Министр Налбандян подчеркнул, что вопреки многочисленным призывам стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ воздержаться от максималистской и провокационной риторики и действий, Баку продолжает такое поведение, свежим докозательством которого являются звучашие в последние дни из уст азербайджанского руководства заявления, которые искажают суть и дух переговорного процесса и однозначно наносят вред переговорному процессу.