Ավելի քան 12 մլն դոլարի նվիրատվություն և նվիրատվության խոստում՝ Հեռուստամարաթոն 2011-ին
Նոյեմբերի 24-ին կայացած Հեռուստամարաթոն 2011-ն արձանագրեց 12.286.478 ԱՄՆ դոլարի նվիրատվություն և նվիրատվության խոստում: Նվիրաբերված գումարները կուղղվեն Արցախի ջրամատակարարման ոլորտը բարելավելուն ու ՀՀ գյուղական համայնքների ենթակառուցվածքները զարգացնելուն:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի կեսերին տեղի կունենա ռուսաստանաբնակ հայ գործարարների մասնակցությամբ մոսկովյան դրամահավաք ճաշկերույթը:
Հեռուստամարաթոնի վերջնական արդյունքը հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը կհայտարարի դեկտեմբերի երկրորդ կեսին հրավիրվելիք մամուլի ասուլիսի ժամանակ:

Более 12 млн долларов собрано в ходе телемарафона Общеармянского фонда “Айастан”
12.286.478 долларов – таков итог прошедшего 24 ноября в Лос-Анджелесе 14-го телемарафона Общеармянского фонда “Айастан”. Собранная сумма будет направлена на обеспечение водоснабжения Арцаха и развитие инфраструктур в сельских районах Армении.
Как сообщает Общеармянский фонд “Айастан”, в середине декабря в Москве состоится благотворительный обед с участием армянских предпринимателей из России.
Окончательные итоги телемарафона исполнительный директор фонда Ара Варданян обнародует на пресс-конференции, которая состоится во второй половине декабря.