Նիկոլ Փաշինյան. «Կապան քաղաքում ստեղծվել է տիպիկ «հանրապետական» իրավիճակ»
ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը ԱԺ լիագումար նիստին հայտնեց, որ Կապան քաղաքում ստեղծվել է «մաքուր կամ տիպիկ «հանրապետական» իրավիճակ», երբ քաղաքապետի ընտրություններից մեկ ամիս անց բարձրացվել է Շինարարներ թաղամասի տրանսպորտի սակագինը։ Հավելենք, որ դրա սակագինը նախկին 50 դրամից դարձել է 70 դրամ։
«Ինչու եմ ասում տիպիկ հանրապետական իրավիճակ, որովհետև մենք արդեն երկար ժամանակ է` ականատես ենք լինում, երբ ընտրություններից հետո Հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչները, շարունակելով իշխանության մնալ, մեծ գնաճեր են ապահովում. ինչպես եղավ էլեկտրաէներգիայի և գազի սակագնի հետ»,-նշում է պատգամավորը։
Փաշինյանն այս հայտարարությամբ ցանկացավ ողջունել այն քաղաքացիներին, ովքեր բոյկոտում են Շինարարաներ թաղամասի տրանսպորտի սակագնի թանկացման որոշումը և շարունակում են նախկինի նման 50 դրամ վճարել։
Պատգամավորի դիտարկմամբ՝ եթե Կապանի քաղաքապետարանը կարողանա լիարժեք «կյանքի կոչել» թանկացման այդ որոշումը, դրան կհետևեն քաղաքի այլ թաղամասերի տրանսպորտային միջոցների սակագների բարձրացում ևս, ուստի կարծում է՝ քաղաքացիները պետք է հետևողական շարունակեն պայքարը։

Никол Пашинян: “В Капане сложилась типично “республиканская” ситуация”
На пленарном заседании Национального Собрания депутат фракции Армянского национального конгресса Никол Пашинян сообщил, что в городе Капане сложилась “типично “республиканская” ситуация”, то есть через месяц после выборов мэра тариф на проезд в транспорте в микрорайоне Строителей повысился с 50 до 70 драмов.
“Почему типично республиканская ситуация? Потому что мы уже долгое время становимся свидетелями того, как после выборов представители Республиканской партии, оставшись у власти, обеспечивают рост цен, как это случилось с тарифами на электроэнергию и газ”,- сказал депутат.
В своем выступлении Пашинян приветствовал тех граждан, которые бойкотируют повышение тарифа на проезд в транспорте и продолжают платить 50 драмов.
По словам депутата, если мэрии Капана удастся претворить в жизнь это решение, то за ним последует повышение стоимости проезда в транспорте и в других микрорайонах города. Поэтому граждане должны вести последовательную борьбу, заявил Никол Пашинян.