«Հայկական ժամանակ». երկրորդ-երրորդ
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները երեկ կտրականապես հրաժարվում էին որեւէ կերպ մեկնաբանել լուրերն այն մասին, թե իրենք ԱԺ առաջիկա ընտրություններին ՀՀԿ-ի եւ ՕԵԿ-ի հետ միասնական ցուցակով են մասնակցելու:
«ՀԺ» աղբյուրները, սակայն, շարունակում են պնդել, որ ոչ միայն որոշումը կայացվել է, այլեւ Ծառուկյանը համաձայնել է դառնալ միասնական ցուցակի երրորդ համարը, իսկ ցուցակը գլխավորելու է Սերժ Սարգսյանը: Երկրորդ համարը, այս տարբերակով, զբաղեցնելու է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Ներիշխանական աղբյուրները տեղեկացնում են, որ չնայած Ծառուկյանը նախնական համաձայնություն է տվել այս տարբերակին, բայց թեման վերջնական փակված չէ: ԲՀԿ ղեկավարը, թերեւս, ուզում է տեղափոխվել նախընտրական ցուցակի երկրորդ հորիզոնական:
Արթուր Բաղդասարյանի համար ցուցակում տեղ նախատեսված չէ. նա ուզում է մինչ ընտրությունները դառնալ ՀՀ գլխավոր դատախազ:

Movses Hakobyan, Deputy Chief of the General Staff of Armenia’s Armed Forces, today said that 7,269 individuals were drafted in the country’s 2015 summer conscription program.
Hakobyan made the statement at a session of the Armenia’s National Assembly’s Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs discussing a number of outstanding issues related to the draft process.
Koryun Nahapetyan, who heads the committee, told members that progress was being made to lessen associated corruption risks and to increase overall monitoring of the process.