Տեղի է ունեցել Տեսչական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի հերթական նիստը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Տեսչական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի հերթական նիստը:
Օրակարգային առաջին հարցով խորհրդին են ներկայացվել 2009-ից 2016 թվականների ընթացքում Տեսչական բարեփոխումների ուղղությամբ կատարված աշխատանքներն ու ընթացիկ միջոցառումերը: Այնուհետև խորհուրդը քննարկել և հավանություն է տվել ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության Գյուղատնտեսական տեխնիկայի պետական տեսչության լուծարման մասին հարցին, ինչպես նաև տեսչության գործառույթների վերաբաշխմանը:
Օրակարգային հաջորդ հարցով փոփոխություն է կատարվել Էկոնոմիկայի նախարարության Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կանոնադրությունում՝ կապված նախարարության անվանափոխության հետ:

Состоялось очередное заседание Совета по координации инспекционных реформ
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета по координации инспекционных реформ.
По первому вопросу повестки дня Совету были представлены работы, выполненные в направлении осуществления инспекционных реформ с 2009 по 2016 год и текущие мероприятия. Затем Совет обсудил и одобрил решение об упразднении Государственной инспекции сельскохозяйственной техники Министерства сельского хозяйства РА, а также перераспределение функций инспекции.
По следующему вопросу повестки дня было внесено изменение в устав Инспекционного органа по контролю за рынком Министерства экономики РА в связи с переименованием министерства.