Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Վարչապետ Կարապետյանը, բարձր գնահատելով Հայաստանի և Վրաստանի միջև քաղաքական երկխոսությունը, նշել է, որ պետք է ակտիվ աշխատել առևտրատնտեսական համագործակցությունը ևս այդ մակարդակին հասցնելու և առկա ներուժը լիարժեք իրացնելու ուղղությամբ:
Գիորգի Սագանելիձեն ընդգծել է, որ հայ-վրացական հարաբերությունները հիմնված են երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա, և Վրաստանը կարևորում է մեր երկրի հետ փոխշահավետ գործակցության զարգացումը:
Վարչապետը և ՀՀ-ում Վրաստանի դեսպանը քննարկել են երկու երկրների փոխգործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր: Զրուցակիցները, մասնավորապես, մտքեր են փոխանակել էներգետիկայի, տրանսպորտի, փոխադրումների և այլ ոլորտներում համատեղ ծրագրերի ընթացքի, ինչպես նաև հետագա անելիքների շուրջ:

Премьер-министр принял Чрезвычайного и полномочного посла Грузии в Армении
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Грузии в Республике Армения Гиоргия Саганелидзе.
Высоко оценивая политический диалог между Арменией и Грузией, Премьер-министр Карапетян отметил, что нужно активно работать в направлении доведения до этого уровня и торгово-экономического сотрудничества, а также полноценной реализации имеющегося потенциала.
Гиорги Саганелидзе подчеркнул, что армяно-грузинские отношения основаны на вековой дружбе двух народов, и Грузия придает важное значение развитию взаимовыгодного сотрудничества с нашей страной.
Премьер-министр и посол Грузии в РА обсудили вопросы повестки дня сотрудничества двух стран. Собеседники, в частности, обменялись мнениями касательно хода реализации совместных программ в сферах энергетики, транспорта, перевозок и в других областях, а также дальнейших работ.