Մինչ Հովիկ Աբրահամյանը Դուբայում էր…
Մինչ Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանգստանում էր Դուբայում, նրա համար աշխատասենյակ են պատրաստել: «Պատգամավոր Հովիկ Աբրահամյան» ցուցանակով աշխատասենյակը գտնվում է ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանի աշխատասենյակի դիմաց:
Հովիկ Աբրահամյանի շարքային պատգամավոր դառնալուց հետո այժմ պատգամավորներին հուզում է ԱԺ հաջորդ նախագահի ու տեղակալի հարցը: Նախագահի դեպքում ՀՀԿ-ն կարծես թե կողմնորոշվել է և առաջադրելու է ներկայիս փոխխոսնակ Սամվել Նիկոյանի թեկնածությունը:
Կուլիսներում արդեն շրջանառվում է փոխխոսնակի ամենահավանական թեկնածուի անունը' ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Էդուարդ Շարմազանով: Թեև նա հրաժարվում է ընդունել, որ նման առաջարկ է ստացել, սակայն ասվում է, որ առաջիկա քառօրյայի ժամանակ նա կընտրվի ԱԺ փոխնախագահ:
Սկզբում շրջանառվում էր պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանի անունը, սակայն, ըստ լուրերի, ՀՀԿ-ն հրաժարվել է նրա թեկնածությունն առաջադրելու մտքից:

Пока Овик Абрамян находится в Дубае...
Пока бывший председатель Национального Собрания Овик Абрамян отдыхает в Дубае, для него уже приготовили кабинет. Комната с табличкой “Депутат Овик Абрамян” расположена напротив кабинета руководителя парламентской фракции Республиканской партии Армении Галуста Саакяна.
После того, как г-н Абрамян стал рядовым депутатом, его коллег начал волновать вопрос о том, кто станет следующим спикером и вице-спикером. С кандидатом на пост главы парламента РПА как будто сориентировалась и намерена выдвинуть кандидатуру нынешнего вице-спикера Самвела Никояна.
За кулисами называют также имя наиболее вероятного кандидата на пост вице-спикера – Эдуард Шармазанов. И хотя он отрицает, что получил такое предложение, однако имеются сведения о том, что на ближайшем четырехдневном заседании Шармазанов будет избран вице-спикером НС.
В качестве кандидата в вице-спикеры сперва муссировалось имя Эрмине Нагдалян, однако потом РПА отказалось от выдвижения ее кандидатуры.