Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ՀՅԴ Հայ դատի հանձնախմբերի պատասխանատուներին
Դեկտեմբերի 11-ին Փարիզում տեղի ունեցավ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, եվրոպական միջազգային կառույցներում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչների հանդիպումը Հայ դատի գրասենյակների պատասխանատուների հետ՝ Հայ դատի կենտրոնական խորհրդի ղեկավար Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանի գլխավորությամբ։
Էդվարդ Նալբանդյանը Հայ դատի հանձնախմբերի ղեկավարներին ներկայացրեց Համբուրգում կայացած ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի արդյունքները, Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների համատեղ հայտարարությունը, ապրիլին Արցախի դեմ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքների հաղթահարման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից գործադրվող ջանքերը։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը Հայ դատի գրասենյակների պատասխանատուներին տեղեկացրեց Անտանանարիվուում կայացած Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթաժողովի արդյունքները, Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքների մասին։
Հանդիպմանը մտքեր փոխանակվեցին Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների իրավական նոր շրջանակային փաստաթղթի շուրջ բանակցությունների ընթացքի, մուտքի արտոնագրային ռեժիմի ազատականացման երկխոսության շուրջ նախատեսվող մեկնարկի վերաբերյալ։

Эдвард Налбандян встретился с ответственными лицами групп Ай Дата АРФД
11-го декабря состоялась встреча министра иностранных дел Эдварда Налбандяна и постоянных представителей Армении в европейских международных структурах с ответственными лицами офисов Армянского национального комитета во главе с руководителем центрального совета Ай Дата Акопа Тер-Хачатряна.
Эдвард Налбандян представил руководителям Армянского национального комитета итоги состоявшегося в Гамбурге Совета министров ОБСЕ, совместное заявление глав внешнеполитических ведомств стран-сопредседателей Минской группы, а также усилия, предпринимаемые Арменией и странами-сопредседателями Минской группы ОБСЕ, в направлении преодоления последствий азербайджанской апрельской агрессии против Арцаха.
Глава армянского внешнеполитического ведомства представил собеседникам результаты прошедшего в Антананариву саммита Международной организации Франкофонии, а также подготовительные работы к предстоящему в Ереване саммиту Франкофонии.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями о ходе переговоров по заключению нового правового рамочного документа отношений Армения-ЕС, а также о намечающемся начале диалога по либерализации визового режима.