Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի նորանշանակ համանախագահ Ստեֆան Վիսկոնտիին:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի նորանշանակ համանախագահ Ստեֆան Վիսկոնտիին:
Նախագահը շնորհավորել է դեսպան Վիսկոնտիին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նրան՝ դիվանագիտական կարևորագույն առաքելության իրականացման գործում: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների՝ Ռուսաստանի Դաշնության, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների և Ֆրանսիայի Հանրապետության միջնորդական ջանքերը հիմնախնդիրը բացառապես խաղաղ ճանապարհով և միջազգային իրավունքի նորմերին ու սկզբունքներին համապատասխան լուծելու ուղղությամբ կընթանան կառուցողական հունով և ընդգծել է, որ Հայաստանը պատրաստակամ է շարունակել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ միասին ջանքերն այդ նպատակով:
Ֆրանսիացի համանախագահը Սերժ Սարգսյանին է փոխանցել Ֆրանսիայի Նախագահի Ֆրանսուա Օլանդի ջերմ ողջույնները և հավաստիացրել, որ նոր պաշտոնում կաշխատի ջանասիրաբար՝ բոլոր դժվարությունները և խնդրի կարևորությունը գիտակցելով, քանի որ այն վերաբերում է ամբողջ տարածաշրջանի կայունությանը, անվտանգությանն ու բարգավաճմանը:

Президент Серж Саргсян принял новоназначенного французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Стефана Висконти
Президент Серж Саргсян принял сегодня новоназначенного французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Стефана Висконти
Президент поздравил посла Висконти с назначением и пожелал ему успехов в деле выполнения важнейшей дипломатической миссии. Серж Саргсян выразил надежду, что посреднические усилия стран сопредседателей Минской группы ОБСЕ: Российской Федерации, Соединённых Штатов Америки и Французской Республики - направленные на решение проблемы исключительно мирным путем и в соответствии с нормами и принципами международного права, будут продвигаться в конструктивном русле и подчеркнул, что Армения готова продолжать вместе с сопредседателями Минской группы ОБСЕ усилия с этой целью.
Французский сопредседатель передал Сержу Саргсяну теплые приветствия Президента Франции Франсуа Олланда и заверил, что на новой должности будет трудиться старательно, осознавая все трудности и важность проблемы, потому что это касается стабильности безопасности и процветания всего региона.