Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելին՝ Բեռլինի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ, որի հետևանքով զոհվել և վիրավորվել են տասնյակ անմեղ մարդիկ:
Ս. Սարգսյանը խստորեն դատապարտել է այդ ահաբեկչությունը և վերահաստատել Հայաստանի հանձնառությունը՝ հետևողականորեն շարունակելու պայքարը միջազգային ահաբեկչության դեմ:
Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Գերմանիայի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով նրանց ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

Президент Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования канцлеру Германии Ангеле Меркель
Президент Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования канцлеру Федеративной Республики Германия Ангеле Меркель в связи с трагедией, происшедшей в центре Берлина, в результате которой погибли и ранены десятки невинных людей.
Президент РА строго осудил этот террористический акт и подтвердил решимость Армении последовательно продолжать борьбу с международным терроризмом.
Серж Саргсян выразил соболезнования дружественному народу Германии и родным погибших, пожелав им мужества духа, а раненным - скорейшего выздоровления.