Կառավարությունը կշնորհավորի 1800 դրամանոց բացիկներով
Կառավարությունում ջանք ու եռանդ չեն խնայում տեսախցիկների առջև խոսել ծախսերը կրճատելու, դրա արդյունավետությունը բարձրացնելու մասին: Իսկ իրականու՞մ…
Դեկտեմբերի 12-ին կառավարության աշխատակազմը պետական կարիքների համար ապրանքների մատակարարման պայմանագիր է կնքել «Հայրապետ Հրատարակչություն» ՍՊԸ-ի հետ: Այս անգամ «պետական կարիքը» տոնական բացիկներն են:
Արծաթե ուռուցիկ դաջվածքով անհատական ծրարներն ու օֆֆսեթ անհատական տպագրված պերգամենտ միջուկները կառավարության՝ իսկ ավելի ճիշտ հարկատուներիս վրա նստել է 1 հատը 1800 դրամ: Նախատեսված է գնել նման 550 հատ բացիկ: Ընդհանուր գումարը կազմում է 990,000 դրամ:
Ըստ պայմանագրի՝ բացիկները կառավարություն մատակարարելու վերջնաժամկետն այսօր է՝ դեկտեմբերի 20-ը: Եթե կառավարությունից տոնական բացիկ ստանաք, կարդալուց հետո հիշեք, որ դեն եք նետում 1800 դրամ:
Փոխարենը Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովը «Եվրոպրինտ» ընկերությունից որոշել է գնել օրինակ՝ 500 դրամանոց 200 հատ բացիկ՝ ընդհանուրը 100,000 դրամ արժեքով: Իհարկե, այն դժվար «արծաթե ուռուցիկ դաջվածք» ունենա, սակայն շնորհավորանքը կարդացողի տրամադրությունը դժվար թե դրանից ընկնի:
Մանաս
Ժամանակին գյուղացի թուրքը հայ վարպետին խնդրում էր կեղտոտ տան պատերին կարմիր, մեծ վարդեր նկարել, ասելով՝ ծախս - մախսը հեչ կարդաշ, սիրուն ըլի՜

Правительство использует поздравительные открытки стоимостью 1800 драмов
В правительстве не жалеют сил и энергии на то, чтобы, выступая перед видеокамерами, говорить о сокращении расходов, о повышении их результативности. На деле же…
12 декабря аппарат правительства заключил с ООО “Айрапет Гратаракчутюн” договор о поставках товаров на государственные нужды. На этот раз “государственной нуждой” оказались праздничные новогодние открытки.
Напечатанные офсетом персональные конверты с выпуклым узором серебристого цвета и вкладышами из пергаментной бумаги обошлись правительству, а точнее нам, налогоплательщикам, в 1800 драмов штука. Всего предусмотрено купить 550 таких конвертов на общую сумму 990,000 драмов.
Согласно договору, крайний срок поставки открыток правительству – 20 декабря. Если вы получите поздравительную открытку от правительства, не спешите с ней расстаться, помните, что вы выбрасываете 1800 драмов.
А вот Национальная комиссия по теле- и радиовещанию решила приобрести у компании “Европринт” 200 открыток стоимостью 500 драмов каждая, что обошлось в общей сложности в 100 тысяч драмов. Конечно, эта открытка вряд ли будет иметь “выпуклый узор серебристого цвета”, но на настроении читающего новогоднее поздравление это вряд ли скажется.