Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկալկովային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ՌԴ մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկալկովային:
Ինչպես տեղեկացնում է նախագահի պաշտոնական կայքը, Սրեժ Սարգսյանը ողջունել է հյուրին և հույս հայտնել, որ տիկին Մոսկալկովայի այցը Հայաստան կնպաստի երկու երկրների մարդու իրավունքների պաշտպանության ինստիտուտների միջև փոխգործակցության հետագա ընդլայնմանն ու խորացմանը, որին է միտված նաև ՌԴ մարդու իրավունքների հանձնակատարի և ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի միջև այսօր ստորագրված հուշագիրը:
Ընդգծելով, որ ռազմավարական գործընկեր Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունները զարգանում են՝ ընդգրկելով փոխշահավետ համագործակցության տարբեր ոլորտներ, Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում ակտիվ փոխգործակցությունը, ինչպես նաև ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդումը հայ-ռուսական օրակարգի կարևոր բաղադրիչն են:

Президент Серж Саргсян принял уполномоченного по правам человека РФ Татьяну Москалькову
Президент Серж Саргсян принял сегодня уполномоченного по правам человека РФ Татьяну Москалькову, находящуюся в Армении с официальным визитом по приглашению защитника прав человека РА.
Президент Республики приветствовал гостью в нашей стране и выразил надежду, что визит госпожи Москальковой в Армению будет способствовать дальнейшему расширению и углублению взаимодействия между институтами защиты прав человека двух стран, на что нацелен также Меморандум, который сегодня подписан уполномоченным по правам человека РФ и защитником прав человека РА.
Подчеркнув, что отношения между стратегическими партнёрами Арменией и Россией развиваются, включая различные сферы взаимовыгодного сотрудничества, Президент Саргсян отметил, что активное взаимодействие в сфере защиты прав человека, а также укрепление демократических институтов являются важными компонентами армяно-российской повестки.