292 միլիոն դրամ՝ բարձր ցուցանիշների հասած մարզիկներին, մարզիչներին, բժիշկներին
Կառավարության այսօրվա նիստում հավանության է արժանացել սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությանը 2016 թ-ին 292 միլիոն դրամ հատկացնելու առաջարկը։ Նախարարությանը այդ գումարը տրամադրվելու է կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվից։
Ինչպես տեղեկանում ենք կառավարությանը ներկայացված որոշման նախագծից՝ այդ գումարն ուղղվելու է 2016 թվականի օլիմպիական խաղերում, աշխարհի ու Եվրոպայի առաջնություններում, շախմատի համաշխարհային պատանեկան օլիմպիադայում և ծանրամարտի 2015 թվականի աշխարհի առաջնությունում առավել բարձր ցուցանիշների հասած մարզիկներին, մարզիչներին, բժիշկներին և մարզական կազմակերպություններին դրամական մրցանակներ շնորհելուն։

292 млн драмов – добившимся высоких показателей спортсменам, тренерам, врачам
Правительство РА одобрило предложение о предоставлении в 2016 г. Министерству спорта и по вопросам молодежи 292 млн драмов. Деньги будут выделены из резервного фонда правительства.
Согласно проекту решения, представленному на сегодняшнем заседании кабмина, сумма будет направлена на выплату денежных премий спортсменам, тренерам, врачам и спортивным организациям, добившимся в 2016 г. высоких показателей на Олимпийских играх, чемпионатах мира и Европы, Всемирной юношеской шахматной олимпиаде и чемпионате мира по тяжелой атлетике 2015 г.