Վարչապետն ամանորյա ընդունելության է հրավիրել ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Ամանորի և Սուրբ Ծնունդի առթիվ ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում այսօր տոնական ընդունելության է հրավիրել զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչներին:
Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին գալիք Նոր տարվա և Սուրբ Ծնունդի առթիվ, մաղթել ջերմություն, խաղաղություն և սեր նրանց ընտանիքներին: «Հուսով եմ, որ դուք հնարավորություն կունենաք Նոր տարուն ձեր բարեկամներով, ձեր ընտանիքի անդամներով, ընկերներով հավաքվել, բազում լավ խոսքեր, բարեմաղթանքներ ասել, և բոլոր այդ բարեմաղթանքները կկատարվեն: Ցանկանում եմ, որ Նոր տարվա տոներից հետո բոլորդ աշխատանքի վերադառնաք լավատեսությամբ դեպի վաղվա օրը և անհանդուժողական ու լավ առումով ագրեսիվ ձեր աշխատանքի նկատմամբ՝ ձեր ֆունկցիաներն ու առաքելությունը կատարելու: Չեմ թաքցնում, որ մենք ակնկալում ենք ձեր կողմից և´ քննադատություն, և´ խորհուրդ, և´ առաջարկություն, բայց շատ շահագրգռված ենք, որպեսզի այդ ամենը լինի կառուցողական, կիրառական, առարկայական և մասնագիտական: Եվ խնդրանք՝ աշխատեք քննադատության մեջ անձնական վիրավորանքներ, պիտակներ չօգտագործել: Շնորհավորում եմ, լավ տարի եմ ցանկանում», - նշել է վարչապետը:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության գործունեությունը մշտապես ուշադրության կենտրոնում պահելու և լուսաբանելու համար ԶԼՄ-ների մի շարք ներկայացուցիչների Կարեն Կարապետյանը պարգևատրել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի հուշանվերով` ժամացույցով և խրախուսել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի շնորհակալագրով:

Премьер-министр пригласил на новогодний прием представителей СМИ
Премьер-министр Карен Карапетян по случаю праздников Нового года и Рождества сегодня пригласил представителей средств массовой информации на праздничный прием, который состоялся в зале заседаний Правительства РА.
Глава Правительства поздравил представителей СМИ с наступающим Новым годом и Рождеством, пожелал тепла, мира и любви их семьям. «Надеюсь, что у вас будет возможность на Новый год вместе со своими родственниками, членами ваших семей, друзьями собраться, высказать много хороших слов, добрых пожеланий, и чтобы все эти пожелания исполнились. Желаю, чтобы после новогодних праздников вы все вернулись к работе, с оптимизмом смотря в завтрашний день, были нетерпимы и в хорошем смысле агрессивны в своей работе, при выполнении своих функций и миссии. Не скрываю, что мы ожидаем от вас и критики, и советов, и предложений, но очень заинтересованы, чтобы все это было конструктивным, прикладным, предметным и делалось профессионально. И просьба: старайтесь в критике не использовать личных оскорблений, ярлыков. Поздравляю и желаю хорошего года», - отметил Премьер-министр.
За постоянное внимание к деятельности Правительства Республики Армения и ее освещение Карен Карапетян наградил ряд представителей СМИ сувенирами от Премьер-министра Республики Армения – часами и поощрил благодарственными грамотами Премьер-министра Республики Армения.