Վարչապետի մոտ քննարկվել են Շիրակի մարզից ստացված ներդրումային ծրագրերի փաթեթները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում հերթական խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Շիրակի մարզից ստացված ներդրումային ծրագրերի փաթեթները:
Ծրագրերն ուղղված են եղել մսամթերքի վերամշակման, անվտանգության համակարգերի, մշակաբույսերի, կաթնամթերքի արտադրության, ծառայությունների մատուցման ու զբոսաշրջության ոլորտներին:
Կառավարության ղեկավարը կարևորել է մարզպետարանի ակտիվ և հետևողական աշխատանքը բիզնես հանրության հետ՝ գաղափարներն ու ծրագրերը կյանքի կոչելու գործընթացին նոր թափ հաղորդելու նպատակով:
«Պետք է այնքան աշխատել, գնալ յուրաքանչյուր ներդրողի, ծրագրի հետևից՝ մինչև արդյունք ստանանք: Համաֆինանսավորվելու է արդյունավետություն, հեռանկար և ներուժ ունեցող ծրագրերը»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Վարչապետը հանձնարարել է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանին՝ համագործակցելու և մշտական հետադարձ կապ պահպանելու նպատակով նշանակել պատասխանատուներ յուրաքանչյուր բիզնեսմենի հետ ակտիվ աշխատելու համար:

У Премьер-министра обсуждены полученные из Ширакской области пакеты инвестиционных программ
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве в ходе очередного совещания были обсуждены пакеты инвестиционных программ, полученные из Ширакской области.
Программы направлены на переработку мясной продукции, производство систем безопасности, молочной продукции, выращивание сельхозкультур, предоставление услуг и развитие туризма.
Глава Правительства отметил важность активной и последовательной работы областной администрации с бизнес-сообществом с целью придания нового размаха процессу воплощения в жизнь идей и программ. «Нужно столько работать, идти за каждым инвестором, за каждой программой до тех пор, пока не получим результат. Будут софинансироваться программы, имеющие эффективность, перспективу и потенциал», - сказал Карен Карапетян.
Премьер-министр поручил Министру экономического развития и инвестиций РА Сурену Караяну с целью сотрудничества и обеспечения постоянной обратной связи назначить ответственных лиц для активной работы с каждым бизнесменом.