Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կմեկնի Մոսկվա
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հրավերով հունվարի 24-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Այս մասին տեղեկացնում է կառավարությունը:
Այցի շրջանակում, ըստ պաշտոնական հաղորդագրության, Կարեն Կարապետյանը Մոսկվայում հանդիպում կունենա ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Նախատեսվում է քննարկել հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգը:
ՀՀ և ՌԴ վարչապետերը կանդրադառնան նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում երկու երկրների ինտեգրացիոն համագործակցությանը, ինչը կնպաստի տարբեր ուղղություններով հայ-ռուսական փոխգործակցության ամրապնդմանն ու խորացմանը:

Премьер-министр Карен Карапетян отправится в Москву
Премьер-министр Карен Карапетян по приглашению Председателя Правительства Российской Федерации Дмитрия Медведева 24 января с двухдневным официальным визитом отправится в Российскую Федерацию.
В рамках визита Карен Карапетян в Москве встретится с Премьер-министром РФ Дмитрием Медведевым. Планируется обсудить повестку дня армяно-российского сотрудничества.
Премьер-министры РА и РФ коснутся также интеграционного сотрудничества двух стран в рамках Евразийского экономического союза, что будет способствовать укреплению и углублению армяно-российского взаимодействия по различным направлениям.