Նախարարի գնահատմամբ՝ գործարարների կրած վնասները ավելի շատ «բարոյական» են
Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանի փոխանցմամբ` եղանակային պայմաններով պայմանավորված` Հյուսիս-Հարավ ավտոճանապարհի աշխատանքները «նվազել են», և այս պահին միայն հողային աշխատանքներ են կատարվում, մինչև եղանակային պայմանները կբարելավեն և կսկսվի բետոնային աշխատանքների իրականացումը։
Մարտիրոսյանը, անդրադառնալով Վերին Լարսի անցակետի անկանոն աշխատանքի հետևանքով գործարարների կրած վնասներին, դժվարանում է դրանք գնահատել` նշելով. «Վնասները գնահատելը շատ դժվար է, որովհետև վնասը հիմնականում դա օրերի հարց է... բարոյական վնասներ են ավելի շատ»։
Նախարարի գնահատմամբ` այդ խնդրից խուսափելու համար այս պահին քննարկվում է ավիացիոն փոխադրումների իրականացման հարցը: Մարտիրոսյանը, սակայն, ընդգծում է, որ գնային առումով այն ավտոտրանասպորտային փոխադրումից բավականին թանկ է արժենում՝ գրեթե 8-10 անգամ ավելի, այդ պատճառով, նրա դիտարկմամբ, ավիացիոն փոխադրումները կարող են միայն կատարվել «ֆորսմաժորային» իրավիճակում։

Предприниматели понесли скорее моральный ущерб – министр транспорта
Из-за погодных условий темпы работ на автомагистрали Север-Юг замедлились. В настоящее время ведутся только земляные работы, а с улучшением погодных условий начнутся также работы по бетонированию, сообщил министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваан Мартиросян.
Касаясь ущерба,понесенного армянскими предпринимателя из-за перебоев в работе таможенного пункта в Верхнем Ларсе, министр сказал, что затрудняется дать оценку, поскольку речь идет о нескольких днях. По словам Мартиросяна, скорее следует говорить о моральном ущербе.
С целью избежания этой проблемы в настоящее время рассматривается вопрос осуществления авиаперевозок. Но, как отметил Ваан Мартиросян, этот вид перевозок стоит в 8-10 раз дороже, поэтому к нему можно прибегать только в форс-мажорных ситуациях.