ԱՄՆ դեսպանը բացում է աշխատանքային տոնավաճառը
Այսօր Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ջոհն Հեֆերնը բացման խոսքով հանդես եկավ Երևանի «Կոնգրես» հյուրանոցում կայացած աշխատանքային տոնավաճառում: Տոնավաճառը կազմակերպվել էր Հայաստանի ԱՄՆ շրջանավարտների ասոցիացիայի կողմից՝ օգնելու ԱՄՆ փոխանակման ծրագրերի հայ շրջանավարտներին ընտրել պոտենցիալ գործատուների:
Դեսպան Հեֆերնը ողջունեց աշխատանք փնտրողներին, ինչպես նաև 30 ընկերությունների ներկայացուցիչներին, որոնք փնտրում են որակավորված դիմորդներ աշխատանքի և պրակտիկայի համար: Մասնակից ընկերությունների թվում էին Ամերիա բանկը, Օրանժ Արմենիա, Աշտարակ կաթ, ԱրմՆյուզ ընկերությունները, Կենտրոնական բանկը, Սպորտի և երիտասարդության նախարարությունը, Կոնգրես հյուրանոցը, Նաիրի ապահովագրական ընկերությունը:
Հայաստանի ԱՄՆ շրջանավարտների ասոցիացիան հիմնադրվել է 2010թ. փետրվարին և գործում է ԱՄՆ դեսպանատան աջակցությամբ: Ասոցիացիան ԱՄՆ կրթական և մասնագիտական փոխանակման ծրագրերի հայ շրաջանավարտների ցանց է: Այս մասին հայտնում է դեսպանատան մամուլի ծառայությունը:

Todey U.S. Ambassador to Armenia John Heffern launched a job fair at the Congress Hotel in Yerevan. The U.S. Alumni Association of Armenia (USAAA) organized the fair to help match Armenian alumni of U.S. exchange programs with potential employers.
Ambassador Heffern welcomed the job-seekers as well as representatives of 30 companies seeking highly qualified applicants for jobs and internships. Ameria Bank, ArmNews, Ashtarak Kat, the Central Bank, the Ministry of Sport and Youth Affairs, Congress Hotel, Nairi Insurance, and Orange Armenia were among the participating organizations.
The U.S. Alumni Association of Armenia (USAAA) was established in February 2010 and is supported by the U.S. Embassy. The Association is a network of Armenian alumni of educational and professional exchange programs to the United States.