Արարատի նորանշանակ մարզպետ. «Ես ժողովրդին ծառա եմ գնում»
Արարատի մարզպետի պաշտոնը այսուհետ ստանձնելու է Արամայիս Գրիգորյանը։ Ինչպես արդեն հայտնել ենք՝ կառավարությունը այսօրվա նիստում հաստատեց Արարատի մարզպետի պաշտոնից Ռուբիկ Աբրահամյանի ազատման որոշումը։
Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանը նորանշանակ մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանը հայտնեց, որ այս պաշտոնի նշանակումից տեղյակ չի եղել, նրան «կանչել» են կառավարություն և ներկայացրել, որ այսուհետ ստանձնելու է մարզպետի պաշտոնը։
Նրա փոխանցմամբ` առավոտյան նրա հետ զրուցել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը և տվել է մարզպետի պաշտոնին ստանձնելու իր համաձայնությունը։
«Ես ժողովրդին ծառա եմ գնում։ Ես աշխատել եմ այդ տարածքում, ժողովրդին շատ լավաճանաչ եմ։ Ես գնում եմ ժողովրդին ծառայելու, որպեսզի կարողանանք մի բան ավել անել, մեր ժողովրդի հոգսերը թեթևացնենք»,- նշեց նա։
Արամայիս Գրիգորյանը Արարատի մարզպետ է եղել նաև 2013թ-ի հոկտեմբերից 2014թ-ի ապրիլը, երբ նշանակվեց բնապահպանության նախարար: Մինչ այդ Գրիգորյանը եղել է Ավշարի գինու գործարանի փոխտնօրեն, ապա` գլխավոր տնօրեն, զբաղեցրել է Ազգային ժողովի պատգամավորի և գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնները: Արարատի մարզպետի պաշտոնը ստանձնելու ժամանակ ներկայացրած հայտարարագրում նա նշել է, որ դրամական միջոցները կազմում են 810,6 մլն դրամ, 300 հազար ռուբլի և 776 հազար դոլար: Եւս 300,6 մլն դրամ հայտարարագրել է կինը` Ալիսա Գրիգորյանը:

Новый губернатор Арарата: “Иду стать слугой народа”
Должность губернатора Араратской области впредь будет занимать Арамаис Григорян. Как уже сообщалось, правительство сегодня утвердило решение об освобождении Рубика Абрамяна с поста губернатора Арарата согласно его заявлению.
По завершении заседания новый глава области Арамаис Григорян сказал журналистам, что не знал о своем назначении: его вызвали в правительство и сообщили, что впредь он будет занимать должность губернатора.
“Иду стать слугой народа. Я уже работал в этом регионе и хорошо знаю местное население. Я иду служить людям, чтобы облегчить их заботы”,- заявил новоназначенный руководитель области.
Арамаис Григорян руководил Араратской областью и в период с октября 2013-го по апрель 2014-го, после чегобыл назначен министром окружающей среды. До этого он занимал должности заместителя директора, а затем директора Авшарского винного завода. Был также депутатом Национального Собрания, министром сельского хозяйства.
На момент вступления в должность губернатора Арарата А.Григорян указал в своей декларации 810,6 млн драмов, 300 тыс. рублей и 776 тыс. долларов. Еще 300,6 млн драмов задекларировала его супруга Алиса Григорян.