Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի՝ ընդլայնման հարցերով գլխավոր տնօրենին
Փետրվարի 3-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի՝ ընդլայնման հարցերով գլխավոր տնօրեն Քրիստիան Դանիելսոնի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին տեղեկացնում է Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Նալբանդյանը նշեց, որ ՀՀ արտաքին քաղաքական օրակարգում կարևոր տեղ է զբաղեցնում Եվրոպական միության հետ բազմաոլորտ հարաբերությունների ընդլայնումը:
Զրուցակիցները հանգամանալից քննարկեցին Հայաստան-Եվրոպական միություն նոր իրավական փաստաթղթի շուրջ բանակցությունների ընթացքը: Էդվարդ Նալբանդյանը և Քրիստիան Դանիելսոնը հույս հայտնեցին, որ մոտ ժամանակում հնարավոր կլինի եզրափակել բանակցությունները:
Հայաստանի արտգործնախարարը և Եվրոպական հանձնաժողովի՝ ընդլայնման հարցերով գլխավոր տնօրենն անդրադարձան ԵՄ տարբեր ծրագրերին Հայաստանի մասնակցությանը: Գոհունակությամբ արձանագրվեց ոլորտային համագործակցության խորացումը:
Նախարար Նալբանդյանը զրուցակցին ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելուն ուղղված՝ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների ջանքերը:

Министр иностранных дел Армении принял Генерального директора Еврокомиссии по вопросам расширения
3-го февраля министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял делегацию Еврокомиссии, возглавляемую Генеральным директором по вопросам расширения Кристианом Даниельсоном.
Приветствуя гостя, министр Налбандян отметил, что расширение многоотраслевых отношений с Европейским союзом занимает важное место в повестке дня внешней политики Армении.
В ходе встречи собеседники детально обсудили ход переговоров вокруг нового правового документа Армения-ЕС. Эдвард Налбандян и Кристиан Даниельсон выразили надежду, что в ближайшее время будет возможно завершить переговоры.
Министр иностранных дел Армении и Генеральный директор Еврокомиссии по вопросам расширения коснулись участия Армении в различных программах ЕС. С удовлетворением было отмечено углубление отраслевого сотрудничества.
Министр Налбандян представил собеседнику усилия Армении и стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, направленные на продвижение процесса мирного урегулирования карабахского конфликта.